.

.

Висок въртящ момент Nema 34 Stepper Motor 86mm 8.2 N. m (1139oz-in) Дължина на корпуса 118mm CNC Stepper Motor CE, ROHS

Висок въртящ момент Nema 34 Stepper Motor 86mm 8.2 N. m (1139oz-in) Дължина на корпуса 118mm CNC Stepper Motor CE, ROHS

Оценки на купувача:

BGN 71.98
Брой продукти
В магазина


Висок вртежен момент NEMA 34 Stepper Моторни 86mm 8.2 Н. м (1139oz-во) 1.8 степен Тело Должина 118mm CE CNC Повлекува Мотор
Повеќе слики од Висок вртежен момент NEMA 34 Рамка 86mm stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Напомена : ве Молиме потврдете го тип на оска при поставувањето на цел.
Со 2 вида на оска за клиенти :
Еден : Копче слот
Другиот : 90 степени рамен мелничката
Функција Опис на nema34 stepper мотор :
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на nema 34 stepper мотор :
Објектот Спецификации Чекор Агол Точност ±5% Отпор Точност ±10% Inductance Точност ±20% Температура се Зголеми 80 C макс(номинална струја, 2 фаза на Собна Температура -20 C~+50 C Изолација Отпор 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric Сила 500 VAC/1 минута
На димензија и инсталации на nema 34 stepper : (L Max=118mm)
Пакување
Примена на stepper мотор :
Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, менувач мотор, Elektromotor, AC мотор, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, 20mm рамка stepper мотор, 57mm рамка stepper мотор, 86mm рамка stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор
Разни stepper мотор за избор :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Погон слика :
Ако треба моторни возачот и заграда, ве молиме, проверете ги информациите подолу :
Моторни возачот
Моторни заградата

Подробности

Номер На Модела:
Стъпков двигател 86HS118604
документ:
CE
Задържащ Момент:
8,2 Н. м (1139 унции-инча)
Фаза:
2
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8
Тип:
Хибриден
Ток / Фаза:
6.0 а
Точността На Ъгъла На Стъпки:
±5%
Точността На Съпротива:
±10%
Температура на околната среда:
-20С~+50С
Диелектрична якост:
500VAC / 1 минута
Повишаване На Температурата:
80С Макс
подводящий тел не.:
4 олово
Съпротивление На Изолация:
100MΩ Мин. 500VDC
Размер На Рамката:
NEMA 34, 86 мм
Приложение:
Индустриално Оборудване
Форма:
Площ

Те също купуват с този продукт