.

.

(Немски, кораб на САЩ & свободно) 3axis CNC Wantai Stepper Motor 428oz&1600oz,7.8 A Foam Mill 3D DQ860MA

(Немски, кораб на САЩ & свободно) 3axis CNC Wantai Stepper Motor 428oz&1600oz,7.8 A Foam Mill 3D DQ860MA

Оценки на купувача:

BGN 597.00 -6 %
BGN 635.18
Брой продукти
В магазина


Добредојдовте на wantai моторни продавница
Оваа ставка вклучува :
1 КОМПЈУТЕР Nema 34 Stepper Моторни Двојна вратило со 1600oz-во одржување на вртежен момент,
2 ПАРЧИЊА Nema 23 Stepper Моторни двојна вратило со 425oz-во одржување на вртежен момент,
1 КОМПЈУТЕР Stepper Возачот со 7.8 НА DQ860 MA,
2 ПАРЧИЊА Stepper Возачот со 4.2 A DQ542 MA,
1 КОМПЈУТЕР Напојување за 350 W,60 VDC,
1 КОМПЈУТЕР Моќ Suply за 350 W,36 VDC,
1 КОМПЈУТЕР DB25 Збег Одбор & 1 Кабел за слободни понуда
1, Stepper Мотор
Модел :
Модел : WT85 BYGH151-3004 B/85 BYGH450 C-012 B
Neme : 34
Чекор Агол : 1.8°
Напон : 5.7 VDC
Актуелни : 3.5 Еден
Држење вртежен момент : 113 KG.cm 1600 OZ-во
Број на Водечките жици : 4
Тежина : 5.0 KG
Телото Должина : 151mm
Вратило Дијаметар е за 14mm, пред вратило должина е за 37mm со 25mm станови должина, на задните вратило должина е за 34mm со 25mm станови должина.
2, DQ860 MA со 7.8 врв струја, 80 VDC напони, 258 Microstep
3, Stepper Мотор
Модел : WT57 BYGH115-3004 B
Neme : 23
Чекор Агол : 1.8°
Напон : 6.3 VDC
Актуелни : 3А
Држење вртежен момент : 425 OZ-во
Број на Водечките жици : 4
Тежина : 1.55 KG
Телото Должина : 115mm
4, Stepper Моторни Возачот со 4.2 Тековната, 128 Microstep
Вовед
На DQ542 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на Wantai Мотор.Тоа е погоден за возење 2-фаза 4-фаза хибрид повлекува мотори .Со користење на напредни биполарно постојано-тековната шопинг техника ,тоа може да излезот поголема брзина и вртежен момент од истиот мотор,во споредба со традиционалните возачи ,како што се L/R возачи .Својата 3-држава тековни контрола на технологијата им овозможува на клиентите струи да биде добро контролирани и со релативно мали сегашниот бран,затоа помалку моторни греење е постигнато.
Карактеристики
Ниска цена и со висок-брзина на моторот
14 избор на резолуции
Напон до +45 VDC
Погоден за-2-фазата и 4-фаза моторс
Излезна струја до 4.2 A
Dip прекинувач тековната поставување на 8 различни вредности
Optically изолирани текст сигнали
Пулсот фреквенција до 200 KHz
Автоматско мирување-тековната намалување
Мала големина (122.2*90*33), Тежина : 0.3 КИЛОГРАМИ
5, Напојување
350 W/36 VDC
9.

Подробности

Задържащ Момент:
115Kg.cm
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Ток / Фаза:
3.5 а
документ:
CE, ISO, ROHS
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8°
Номер На Модела:
4DQ860MA
Място на произход на стоките:
Дзянсу, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт