.

.

Безплатна Доставка! Стъпков двигател NEMA 11 с 6N.cm 8.3 oz-in дължина 33mm CE ROHS CNC стъпков двигател

Безплатна Доставка! Стъпков двигател NEMA 11 с 6N.cm 8.3 oz-in дължина 33mm CE ROHS CNC стъпков двигател

Оценки на купувача:

BGN 34.56
Брой продукти
В магазина


Бесплатен Превозот! 4-води NEMA 11 Stepper Мотор со 6 N.см Должина 33mm 1.8 степен CE, ROHS CNC Повлекува Мотор
Повеќе фотографии од NEMA 11 stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Функција Опис на nema 11 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на nema11 stepper мотор :
Објектот Спецификации Чекор Агол Точност ±5% Отпор Точност ±10% Inductance Точност ±20% Температура се Зголеми 80 C макс(номинална струја, 2 фаза на Собна Температура -20 C~+50 C Изолација Отпор 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric Сила 500 VAC/1 минута
На димензија и инсталации на stepper моторни nema 11 :
Примена на stepper моторни nema 11 :
Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, stepper моторни возачот, stepper возачот одбор, збег одбор, префрлување напојување, опрема мотор, Elektromotor, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор, nema 17 планетарен stepper мотор, nema 34 планета насочена stepper мотор, nema 51 stepper мотор. планетарните менувачот nema 17, планетарен менувачот nema 23, планетарен менувачот nema 34, планетарен менувачот nema 42
Разни stepper мотор за избор :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Погон слика :

Подробности

документ:
RoHS, CE
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Задържащ Момент:
6 N. cm (8,3 унции-инча)
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8
Номер На Модела:
Стъпков двигател 28HS33064
Ток / Фаза:
0,6 а
Точността На Ъгъла На Стъпки:
±5%
Точността На Съпротива:
±10%
Температура на околната среда:
-20С~+50С
Диелектрична якост:
500VAC / 1 минута
Повишаване На Температурата:
80С Макс
Точността На Индуктивност:
±20%
Съпротивление На Изолация:
100MΩ Мин. 500VDC
Размер На Рамката:
NEMA 11, 28 мм
Приложение:
Индустриално Оборудване
Форма:
Площ

Те също купуват с този продукт