.

.

CNC NEMA 23 Stepper Motor 76 oz-in Body Length 41 mm CE, Rohs CNC Kit Motor

CNC NEMA 23 Stepper Motor 76 oz-in Body Length 41 mm CE, Rohs CNC Kit Motor

Оценки на купувача:

BGN 20.77
Брой продукти
В магазина

Постојат 3 модели возачот на nema 23 за различни работни ситуации. 1 (1.0-4.2 A DC24-50 V) 2 . ( Однапред верзија, 1.0-4.5 НА DC18-50 V или AC 18-36 V) 3. (Ново! PWM Постојан Струја 1.0-4.5 НА DC24-50 V)
Топ одделение 4-води NEMA 23 Stepper Моторни 1.8 степен 76 оз-во Телото Должина 41mm CE, Rohs CNC Комплет Мотор
Функција Опис на stepper моторни nema 23 :
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на stepper моторни nema 23 :
Објектот Спецификации Чекор Агол Точност ±5% Отпор Точност ±10% Inductance Точност ±20% Температура се Зголеми 80 C макс(номинална струја, 2 фаза на Собна Температура -20 C~+50 C Изолација Отпор 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric Сила 500 VAC/1 минута
57 HS41204
На димензија и инсталации на stepper моторни nema 23 :
Повеќе фотографии од NEMA 23 stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Пакување пример :
Примена на stepper мотор :
Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, stepper моторни возачот, stepper возачот одбор, збег одбор, префрлување напојување, опрема мотор, Elektromotor, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор, nema 17 планетарен stepper мотор, nema 34 планета насочена stepper мотор, nema 51 stepper мотор. планетарните менувачот nema 17, планетарен менувачот nema 23, планетарен менувачот nema 34, планетарен менувачот nema 42
Разни stepper мотор за избор :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Погон слика :
Моторни Заградата
nema 23 заградата

Подробности

документ:
ROHS, CE, ISO
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Ток / Фаза:
2A
Задържащ Момент:
55N.cm
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8
Номер На Модела:
Стъпков двигател 57HS41204
Точността На Ъгъла На Стъпки:
±5%
Точността На Съпротива:
±10%
Температура на околната среда:
-20С~+50С
Диелектрична якост:
500VAC / 1 минута
Дължина на тялото:
41мм
дължина на тялото:
41мм
Съпротивление На Изолация:
100MΩ Мин. 500VDC
Размер На Рамката:
Nema 23, 57мм
Приложение:
Индустриално Оборудване
Форма:
Площ

Те също купуват с този продукт