.

.

Fx1s EX1S 30MT plc контролер 16 input/14 output with Modbus plc контролер за автоматизация на осветлението plc system

Fx1s EX1S 30MT plc контролер 16 input/14 output with Modbus plc контролер за автоматизация на осветлението plc system

Оценки на купувача:

BGN 89.60
Брой продукти
В магазина


EX1 S 30 MT програмабилни логички контролер
16-канал X-изолирани влезови, 14 излези Compatiable Fx1s серија плц контролер
снабдувањето со електрична енергија е DC24 V Карактеристики на Производот :
1, поддршка на сите Мицубиши саладин PC програмски софтвер, користење на напојување 24 V, високо-напонските и ниска-напон за заштита на коло за да се спречат несреќи. Моќ RS485 комуникацијата пристаниште молња заштита на дизајн.
2, симнете порт : RS232 или Xinje Делта линии на комуникација, или врската интерфејс интерперсонални комуникации и други функции;
3, комуникациски порт : RS485 комуникација порта поддржува директно поврзување на меѓучовечки Мицубиши протокол или MODBUS протокол за комуникација за да се поврзете на стекнување. Автоматска идентификација на клиенти саладин протоколи на комуникација, без конверзија софтвер. modbus роб адреса табела видите спецификација на производот.
4, MODBUS мајстор : на саладин Мицубиши оригинални оптимизиран за комуникација функции [RS]. Клиентите треба само да влезат modbus функција шифра и бројот на читање на податоци, можете автоматски да го завршите modbus господар размена на податоци. За да се олесни клиенти.
5, високиот-брзо шалтери : X0 ~ X7 на седум бројачи на 8 канали, до 50К, поддршка AB брои, max 20 K, додека поддршката на 4 канали;
6, поддршка за сите Мицубиши прекин на наставата, како и високо-брзина контра прекин на настава, AB смета прекин на наставата;
7, висока-брзина на пулсот излез Y0 Y1, поддржува фреквенција 50 Khz, поддршка на забрзување и забавување на пулсот и PWM пулс, мерење на пулсот смета фати го прекинете функции
8, други функции во согласност со оригиналниот Мицубиши FX1 S настава табела користи; Производ Ресурси
1, помошни реле 512 MO-M511
2, посебно помошни реле 256 M8000 - M8255
3, податоците се регистрира D0-D255 256
4, посебни податоци за матичните книги 256 D8000 - D8255
5, тајмер 64 поени T0-T63
6, counter 16 додадете режим 32 поени C0-C31
7,32-малку висока-брзина двонасочно шалтери 6 : 00 C235-C255 Пакет листата :
1. САЛАДИН 1pcs
2. Rs232 кабел 1pcs
.

Подробности

търговска марка:
ЛОЛЛЕТТ
Тип На Двигателя:
Стъпков Двигател

Те също купуват с този продукт