.

.

60 V литиева батерия 60V 12AH 900W електрически мотор батерия 60V 12AH use Samsung 3000mah cell 15A BMS Free customs fee

60 V литиева батерия 60V 12AH 900W електрически мотор батерия 60V 12AH use Samsung 3000mah cell 15A BMS Free customs fee

Оценки на купувача:

BGN 584.00
Брой продукти
В магазина


60volt Литиум батерија 60 V 12 AH 900 W електричен велосипед батеријата 60 V 12 AH употреба Samsung 3000mah мобилен 15 A BMS Слободни царински такса
Напомена : Оваа батеријата може да се користи за 60 V 300 W-моторни 900 W
Делови се вклучени :
1.60 v 12ah Литиум Батерија со пвц случај,15 A BMS Вграден во.
2.67.2 V 2 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 60 V 12 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : 12ah
Номинален Напон (V) : 60 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 40mΩ
Мобилен Спецификација : Употреба Samsung 3000mah 18650 ќелија
Мобилен Комбинација : 4-паралелно 16-серија
Животен циклус : повеќе од 800 циклуси
Батеријата Големина : 160*160*70mm
Батеријата Тежина : Околу 3,5 килограми
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Максимален непрекинат наплатат струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 67.2 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 15 A
Врв за Испуштање Струја : 45 A
Испуштање на критичниот Напон : 48 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.75 V
Испуштање Температура Дијапазон : -10 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер
За Испуштање порта :
Ние нудиме на овие празнење порта како што следува. можете да изберете кој сакате.
Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default.
Исто така, може да се прилагоди на други празнење порта.

Подробности

търговска марка:
CYGEREEN
Тип:
Литиева Батерия
Обемът на:
10-20Ah
Напрежение:
60V
Модел:
Литиева батерия 60V 12AH
клетка:
Използвайте клетка Samsung 3000mah 18650
Обемът на:
12ah
Костюм за двигателя:
60V 300-900W
Размер:
160*160*70mm
Жизнен цикъл:
повече от 800 цикъла
зарядно устройство:
Зарядно устройство 67,2 В 2А
Приложение:
e-bike e - bike e-скутер

Те също купуват с този продукт