.

.

Пневматичен пресклещи (AM-240) за кримпване на неизолированных кабелни накрайници 16-240мм2, въздушно тежкотоварни обжимная машина

Пневматичен пресклещи (AM-240) за кримпване на неизолированных кабелни накрайници 16-240мм2, въздушно тежкотоварни обжимная машина

Оценки на купувача:

BGN 885.12
Брой продукти
В магазина


Профил на компанијата Wenzhou ЛСД Алатки Co.,Ltd. специјализирана во развој и производство на високо-квалитетни crimping алатки, хидраулични алатки, алатка колекции, мрежни алатки, кабел вратоврска алатки, кабел машина и stripper, итн и е Кинески водечки производител на овие производи. Со над илјада посебна стилови и големини ЛСД нуди комплетен спектар на клешти за речиси секој апликација во трговијата и индустријата. Ние се концентрира нашето знаење и експертиза на клешти. Ова е единствениот начин да се оправда нашето барање, ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновативност и цена.ЛСД разбира дека конкурентна цена е клучен елемент за успехот; во исто време, добар квалитет секогаш доаѓаат во прв план. Квалитетот и Цената се основни вредности на нашата компанија. На овие принципи денес повеќе од кога и да било форма на основа на нашиот успех како меѓународно активни компанија.
Производ карактеристики
СУМ-240 Пневматски crimping алатка за crimping не-изолирани кабел гкл кабел терминали,
Пневматски crimping машина
Тешки пневматски crimping алатка
Примена : за crimping не-изолирани кабел гкл/кабел терминали. Crimping опсег : 16-240mm2 Crimping тип : Хексагонална Crimping сила : 10 Т Воздушен притисок : 0.7-0.95 MPA Додатоци : crimping умира(16 - 240mm2), СТП Цевки, Нога контрола Префрлате

Подробности

Номер На Модела:
АМ-240
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип:
Друго

Те също купуват с този продукт