.

.

Преобразувател на сигнал на напрежение в ток от 0-5V до 4-20ma линейно преобразуване-Y103

Преобразувател на сигнал на напрежение в ток от 0-5V до 4-20ma линейно преобразуване-Y103

Оценки на купувача:

BGN 4.00 -11 %
BGN 4.48
Брой продукти
В магазина

Напон switch тековниот модул може да се конвертира 0-5 V напонски сигнал во 4-20ma тековната сигнал; Во процесот на сигнал на пренос коло напон сигнал ќе се зголеми пренос на далечина станува слаб, преносот може да се избегне со користење на слаба електрична струја сигнал. ower напон спектар на DC 12 V~24 V на текст voltsge сигнал 0~5 V. излезна струја 4-20ma. нула и span може да се adiusted (potentiometer на вредноста). со изолирани природата на не-optically изолирани. модул големина : 5.5*2.5 cm пакет вклучуваат : 1x модул за мерење дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Подробности

търговска марка:
OOTDTY
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Само Аналогов
Размери:
5.5*2.5 см
Номер На Модела:
1А30126

Те също купуват с този продукт