.

.

LCD цифров мултицет ω мулти тестер AC DC напрежение скоба мултицет електронен сигнал тестер мултицет VEH69 T0. 11

LCD цифров мултицет ω мулти тестер AC DC напрежение скоба мултицет електронен сигнал тестер мултицет VEH69 T0. 11

Оценки на купувача:

BGN 11.00 -13 %
BGN 12.62
Брой продукти
В магазина

LCD Дигитален Multimeter Ohm Мулти Тестер AC DC Напон Менгеме Multimeter Електронски Ѕвончето Тестер Multimeter ·100% Сосема нов и висок квалитет · 1/2 3 дигитални LCD екран, максимална екранот вредност 1999 · Мулти-цел менгеме метар може да мерење на AC / DC напон и отпор, итн. · Низок напон индикација, заштита од преоптоварување · Нема Диоди Континуитет Ѕвончето функција · Висока резолуција моќ на 10m A минимум · Компактен и полесно да се носат · за задржување на Податоци полесно читање · Fire Wire тест функција [Функција] - [Спектар] - [точноста] DC напон : 600 V [± (0.8% + 3dgt)] AC напон : 600 V [± (1.2% + 5dgt)] AC струја : 20-200-600 A [± (2% + 5dgt)] Отпор : 2 K-200 K-2 MΩ [± (1.0% + 3dgt)]
Карактеристики : Напојување : 2 AAA 1.5 V батерии (Не се вклучени) Максимална дисплеј : 1999 Вилица Дијаметар : Φ30.8мм Екранот големина : 14 × 47mm Тело боја : црна + жолта Тежина : околу 145g Димензии : 175 × 61 × 28mm Стандарден прибор : тест води, прирачник Пакет се Вклучени : 1x DT3266 L Дигитални Менгеме Метар (Без Батерија) 1x Дигитални Менгеме Метар Сонда
За Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. И сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
За Испраќање Време 1.Ние ќе испраќање на вашите нарачки побрзо откако ќе добиете потврда на уплатата од . Во текот на Кинески државни празници, ние може да се прошири на превозот време специјално 2.За голема количина цел,ве молиме контактирајте со нас за да ја проверите акции пред да се направи исплата. Ние може да потрае подолго време за подготовка на големи количество наредби и ние ќе ве известиме на specifictime потребно.
За Пратката 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

Подробности

търговска марка:
АНЕНГ
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
-
Работна Температура:
0 - 40 ℃
Размери:
175 x 61 x 28 мм
Номер На Модела:
VEH69
Диапазон На Измерване На Ток:
20А / 200А/600А
Диапазон На Измерване На Напрежение:
Напрежение за променлив и постоянен ток 600В
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
2kΩ/ / 200kΩ/2MΩ
Диапазон На Измерване На Капацитета На:
-
Режим На Работа:
показания поведе директно на екрана

Те също купуват с този продукт