.

.

SHD S1027 двойно група точност LCR тестер LCR метър с честота 200 khz

SHD S1027 двойно група точност LCR тестер LCR метър с честота 200 khz

Оценки на купувача:

BGN 824.00 -5 %
BGN 866.88
Брой продукти
В магазина


На LCR тестер SHD двојна прецизност група на карактеристики на изведбата на Ниско 20 *2 двојна линија карактер LCD дисплеј Ниска хуманизирано интерфејс, мени работа со Ниски напредна тест за стабилноста и точноста Ниска автоматски, рачно, чекање за мерење на начин Низок да се измери брзината може да биде и до 20 пати во секунда Ниска резолуција, пет читања калибрација функција Ниска, заклучување спектар автоматски Слични инструменти во однос на највисоката, најбрз на тест. Ниска директни читање, центар вредност процент, релативно отстапување, горните и долните граници прикажани Kelvin четири-терминал метод тест, звучни и светлосни автоматско сортирање функција Ниска Ω 10, 20, 50 Ω Ω, 2/50, 100 Ω, Ω пет изборни сигнал извор излезна отпорност Технички параметри за мерење обидете се женшен бројот и да се покаже во ван wai Z . Р . X Ω 0.0001 м - 0.0001 м Ω L 0.0001 ух-99.999 KH C 0.0001 pc -999.99 мф D 0.0001 да 9.9999 П 0.0001 да 9999.9 Тета. - DHS 179.99 -179.99 DHS мерење обидете се фреквенција На стапката на и квази навистина степенот на 50 Hz или 60 Hz, 75 Hz и 100 Hz, 120 Hz и 150 Hz, 200 Hz и 250 Hz, 300 Hz и 400 Hz, 500 Hz и 600 Hz и 750 Hz, 1 KHz, 1.2 KHz, 1.5 KHz, 2 KHz, 2.5 KHz, 3 KHz, 4 KHz, 5 KHz, 6 KHz, 7.5 KHz, 10 KHz, 12 KHz, 15 KHz, 20 KHz, 25 KHz, 30 KHz, 40 KHz, 50 KHz, 60 KHz, 66.6 KHz, 75 KHz, 100 KHz, 120 KHz, 150 KHz, фреквенција 200 KHz, вкупно 38 поени, плус или минус 0.01% мерење обидете електрична енергија притисок 0.1 V до 1.1 V, 10 mv чекор по чекор мерење обидете се брзина На степенот на Брза F : 20 пати во секунда, средна брзина M : пет пати во секунда, бавно S : 1 пати/СЕК и Др. Ефектот на електрична енергија Патот, Серија/паралелно мерење обидете партија тип Автоматски, рачно, чекање за мерење начин се покаже во партијата тип Директни читање, центар вредност процент, релативно отстапување, горните и долните граници од уредот работа може да Звук и светлина навестување, автоматско сортирање функција кинг нула партија тип на Отворен/краток спој нула износот ченг начин Automatic, заклучување спектар На писмо Бр. Ги собереш устата продолжителен електрична енергија изворот и работа На стапката од 50 Hz, 220 V±10%; ≤30 W се направи со прстен живеалиште член Температура : 0 ~ 40 C, влажност : 80% RH или помалку 40(В), притисок : 86 - 106 kpa големината и тежината 320* 320 *320 мм; Околу 4 кг.

Подробности

търговска марка:
ZXP
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Само Цифри
Номер На Модела:
S1027

Те също купуват с този продукт