.

.

85KW 3 Phase Energy Saver 85000W Triphase Power Saver електрически компенсатор енергоспестяващ инструмент за индустрията

85KW 3 Phase Energy Saver 85000W Triphase Power Saver електрически компенсатор енергоспестяващ инструмент за индустрията

Оценки на купувача:

BGN 250.40
Брой продукти
В магазина


Име : Нови 85 KW 3 Фаза Energy Saver 85000 W Triphase за штедење на Електрична енергија Compensator Заштеда на Енергија Алатка за Индустрија
Опис :
1) Оптоварување Граница : 85, 000 W
2) Номинална Напон : 90 - 400 VAC, 50 HZ / 60 HZ
3) Работна Температура : -15 степенот до 60 целзиусови степени
4) Користење на еден Интелигентен работи power saver за секој 85, 000 watts и 3 фази
5) надморска Височина :
Функција :
1) Заштедите До 30%-50% на електрична енергија.
2) Погодни за Дуќан, Куќа, Ресторан, Канцеларија, Фабрика
3) не Го поврзете помеѓу главниот извор на енергија и внатрешни снабдување линија
4) Обезбедува супериорни отстранување на штетни статички електрицитет
5) Безбеден дизајн за да се постигнат заштеди
6) Умре фрлија нерѓосувачки легура школка
7) Оптимален Менаџмент На Енергија
8) Двојна електрична изолација
9) DIY лесна инсталација.
10) Стабилизирање на тековната
Пакет Содржина :
1 x Intelliworks 85 KW 3 Фаза Energy Saver
1 x Производ Упатство
1 x Подарок Кутија
Како работи :
Штедачот на енергија пионер контроли и активно ја подобрува фактор на моќ на вашите лични и професионални уреди.
Кога транспортираат, електрична енергија е предмет на бројни дилеми и да се загуби, но како и да adulatory варијации што доведува до електрична енергија врвови имате од страна на нашите електрични уреди. Така, еден дел од електричната енергија испорачана на нашите домаќинства се изведува во форма на имате overcharges, сепак, наплатен, овие електрична енергија врвови направи ни плати и трошат повеќе.
Answer : ___________________________ Note : Ние добиваме OEM услуга за различни слободен фаза и 3 фаза моќ штедачи. Ако ви треба OEM услуга, добредојдени да ни ги испратите на инстант порака со додавање на Трговија Менаџер Сметка "cn110810029" или испрати е-маил за да annaliuwhole на hotmail.com . Ви благодарам многу!
Превозот :
Ние можеме да брод на сите предмети да се во светот и ќе брод вашата нарачка во 1-3 работни дена по вашата исплата потврди. Исто така, ние снабдување се откажат превозот услуга (испрати на стока за вашите клиенти директно и не се појави на информации за контакт на нашата продавница) и се меша превозот услуга (се стави на различни елементи во еден пакет и да ги испратите заедно) за сите производи од нашата продавница.

Подробности

Тип На Дисплея:
Само Цифри
Фаза:
Трифазни
Направи си Сам пособия:
Електрически
източник на захранване:
AC
Номер На Модела:
СЕ218
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт