.

.

Търговия на едро бизнес-тип 50KW монофазен пестене на енергия 50000W Power Saver Electriciy Saving Tool & 30 бр. / лот Безплатна доставка

Търговия на едро бизнес-тип 50KW монофазен пестене на енергия 50000W Power Saver Electriciy Saving Tool & 30 бр. / лот Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 1080.00
Брой продукти
В магазина


Име : Бизнис Тип 50 KW Една Фаза Energy Saver со ЕУ/САД/AU//велика БРИТАНИЈА Plug 50000 W Power Saver Electriciy Заштеда на Алатка
Опис :
1) Бизнис-тип на штедачот на енергија
2) Номинална напон : 90-250 V
3) Номинална фреквенција : 50 HZ-60 HZ
4) Корисни оптоварување : 50000 W
5) Боја кутија за продажба на мало пакет.
6) Ние може да обезбеди овој модел со НАС приклучокот, велика БРИТАНИЈА plug ЕВРА приклучок или АУ приклучокот. Испрати штедачот на енергија со соодветен приклучок според различни испорака земјата.
Функција :
Лесен за употреба, maintenence слободни .Само приклучете го штедач на енергија во ѕиден штекер најблиску до метар, еден сигнал фаза домаќинство бара еден Штедачот на Енергија.
Таа користи држава на уметноста електрични технологија за активно ги следи и да се подобри фактор на моќ на електрични апарати, одговараат за домаќинство или канцеларија.
Технологијата оптимизира напон и струја барања за намалување на активните потребите за енергија, намалување на сметки за електрична енергија и до 35%.
Намалена електрични прегревање и подобрување на заштеда на усогласеност, така што го продолжат животот на вашето домаќинство.
Спецификација :
1) Стапка Напон : 90 V - 250 V 50 Hz / 60 Hz (погоден за целиот свет).
2) Работна температура : -15 ок до 60 ок.
3) Една фаза модел.
4) Користење на еден Power Saver за секој 50,000 watts.
5) Супер интелигентна дигитални заштеда на енергија опрема.
6) 50 KW за штедење енергија, Заштедите Електрична Енергија 35%.
7) Заштита на животната средина, апарати и да го продолжат својот живот.
Како работи :
Оваа Штедач на Енергија користете ги држава на електрична технологија за активно следење и подобрување на фактор на моќност од вашиот дом или канцеларија апарати.
Покрај тоа, интелигентна технологија оптимизира напон и струја барања што се намалуваат активно вклучување/ Kw H барања и да се остварува и до 35% заштеди на вашата електрична сметка. Тоа го намалува бранови нарушувања. Тоа, исто така делува како стабилизатор на напон со чување на emery до 10 секунди и затоа добавувачи на оптоварување со константен напон за време на еден моќ извира.

Подробности

Фаза:
монофазни
Направи си Сам пособия:
Електрически
източник на захранване:
AC
Номер На Модела:
CE035
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт