.

.

0.5 м-80 м професионален ръчен лазерен далекомер далекомер тестер размер на обема на пифагорейская мярка TECMAN TM80

0.5 м-80 м професионален ръчен лазерен далекомер далекомер тестер размер на обема на пифагорейская мярка TECMAN TM80

Оценки на купувача:

BGN 97.68
Брой продукти
В магазина


Вовед :
Нашиот Ласер растојание метри е специјално дизајниран за да измери растојанието прецизно. Тоа доаѓа со функција за мерење на ПОВРШИНА, ВОЛУМЕН, ПОКРАЈ тоа, ОДЗЕМАЊЕ лесно. Тоа може исто така да зачувате 99 податоци. Ласерски растојание метар е рачен и лесен за ракување. Можете да се измери растојанието во Метрички / Imperial.
Карактеристики : Инстант мерење на растојанието, област & volume со едно копче операција : ДА Широк опсег на мерење : ДА Висока точност : ±2mm (0.079 инчи) Автоматско пресметување на Површина и Волумен : ДА Индиректни мерења од страна на Питагоровата Теорема : ДА Single/Континуирани мерења на локации : ДА Макс./Мин. растојание на следење (прикаже вредноста) : ДА Лесно Додавање/ Одземање на мерење : ДА се Постави предо / странично репер : ДА Избор на метар(m), инчен(во) и нозете(ft) : YES Податоци store/ потсетиме функција : ДА Data Hold / Data јасно функција : ДА Воздушен Балон Ниво : ДА, Вклучени Лесно таргетирање со светли ласерски покажувач : YES Голем LCD екран со осветлување и мулти-линија екран (4 линии) : ДА Авто-корекција на грешка извештај технологија : ДА Ѕвончето индикација : YES за статус на Батеријата Индикација : ДА IP54 заштита (прашина & поздравниот доказ) : ДА Auto / Manual исклучување функција : ДА Мултифункционален со интелегентни пресметка : ДА Компактен & корисна дизајн : ДА CE, ROHS, FCC сертификат : YES
Карактеристики : Мерен опсег : 0,5-80m Acurracy : ±2mm (0.079 инчи) Ласерски класа : II Класа Ласер максимална излезна : Прашина & Поздравниот доказ : IP 54 Ласерски Auto off : 30 ГОДИНИ Моќ Auto off : 3min Операција температура : 0~40 C (32~104 F) температура на Чување : -10~60 C (14~140 F) Напојување : 2 x 1.5 V ААА Тежина (без батерија) : 130g Димензија : 118*54*28mm (4.65*2.12*1.10 инчи)
Пакет содржина :
1 X ЛАСЕРСКИ МЕТАР ДАЛЕЧИНА
1 X УПАТСТВОТО ЗА КОРИСНИКОТ
1 X торба Торбичка
1 X Држи јаже

Подробности

търговска марка:
текман
Номер На Модела:
TM80

Те също купуват с този продукт