.

.

измерване на дебелината на филма

измерване на дебелината на филма

Оценки на купувача:

BGN 48.00
Брой продукти
В магазина


филм дебелина мерење
Дебелина мерач главно се користи за мерење на хартија, кожа, гума на ткаенина и метални плочи, како што е дебелина на стакло.
Techinique Параметар :
Модел
LS01
Димензии
98 * 125 * 25mm
Мерен опсег
0-10 * 30мм
Точноста
0.01 mm
Сондата Дијаметар
10мм
Користете Методи
1. Тоа е мерен инструмент кој ги инсталира dial индикатор на dial мерач застане, да се измери оддалеченоста помеѓу две тркала лице (дебелина).
2. Dial индикатор и нагоре и пониски сондата се рамна и мазна.
За Повеќе детали ,ве молиме слободно контактирајте со нас

Подробности

Осветени Или Не:
No
Номер На Модела:
LS01
Размери:
98 * 125 * 25мм
Обхват На Измерване:
0-10 * 30мм
Точност:
0,01 мм
Диаметърът На Сондата:
10мм
Държава на оригинала:
Китай
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт