.

.

Мини цифров дебелометрия за хартия, фолио, кожа

Мини цифров дебелометрия за хартия, фолио, кожа

Оценки на купувача:

BGN 52.80
Брой продукти
В магазина


Мини Дигитален Дебелина Мерач за хартија ,филм, кожа
Инструментот се користи за прецизни мерења на различни ткаенини, кожа и пластика, теписи, производи од хартија,метал плоча, како што се лист дебелина. Инструментот е едноставен, интуитивен, читање, преносни, и разноврсна и така натаму.
Techinique Параметар :
Модел
D033002
Резолуција на односот на
0.01 mm/0.0005",
Мерен опсег
0-12.7 mm/0.5"
Точноста
+-3%
Сондата Дијаметар
10мм
Работна температура
0-40°C
Конкурентна влажност
≤80%
Useage :
1. Тоа е мерен инструмент кој ги инсталира dial индикатор на dial мерач застане, да се измери оддалеченоста помеѓу две тркала лице (дебелина).
2. прирачник ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ или автоматско исклучување, поставување на нула во било која позиција Метрички /Инчен систем конверзија во било која позиција
Лесно да се работи, визуелизира во читањето на податоци, преносни и голем спектар на примена.

Подробности

Осветени Или Не:
No
Номер На Модела:
D033002
Обхват На Измерване:
0-12. 7 мм / 0,5
Точност:
+-3%
Диаметърът На Сондата:
6мм / 7mm
Държава на оригинала:
Китай
Работна температура:
0-40°C
Конкурентна влажност на въздуха:
≤80%
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт