.

.

Сензор за скорост на вятъра / текущи сигнал :4-20ma / сензор за скорост на въздуха / мониторинг на околната среда / сензор за скорост на вятъра

Сензор за скорост на вятъра / текущи сигнал :4-20ma / сензор за скорост на въздуха / мониторинг на околната среда / сензор за скорост на вятъра

Оценки на купувача:

BGN 113.60
Брой продукти
В магазина


Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големо
Ние обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.
100% задоволството на Клиентите е нашата цел
Ве молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.
Ако ви треба производи во големи количини,
Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!
Технички параметри :
Име На Производ
HYXC-FS Правец на ветер сензор
Модел
FSC(Стандардно)
FSV
FSP
FSD
Повратен сигнал
4~20m A
0~5 V
Пулсот сигнал
RS485
Моќ дисипација
≤700m W
≤300m W
≤200m W
≤300m W
Мерен опсег
0~30m/s(Default)
0~60m/s
Резолуција на односот на
0.1 m/s
Започнете со брзина на ветрот
0.5 m/s
Систематски грешки
±3%
Работна температура
-40℃~80℃(-40℉~175℉)
Материјал
Алуминиум легура
Напојување
DC12~24 V FSV FSP- FSD-
Брзина на ветрот(Тековна сигнал одговара на маса)
Големина : mm
Сензор за фиксно имајќи
Инсталации Дијаграм :
ПЛАЌАЊЕ :
1. Ние прифаќаме Alipay,Pay Pal,Western Union или Банкарски Трансфер Т/T тука.
2. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
ПРЕВОЗОТ :
1. Ние Брод на Светот, освен некои counntries и APO/FPO.
2. Сите предмети ќе биде испратена навремено по плаќање на проверка. Предмети ќе пристигне во 30-45 дена.
Доаѓањето времето зависи дестинација и други фактори, тоа може да трае до 45 работни дена.
3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
4. Ве молиме НЕ го изберат Економија регистрирани пакети како на превозот начин, ако не можат да чекаат трпеливо во shippin време ние се прогласи.
5. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
6. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. така купувачот треба да бидат одговорни за било каква вредност и сопствени должност направени. На пример, Ласерски Покажувач е неприфатливо во некои земји.

Подробности

Номер На Модела:
КФН
търговска марка:
HYXC
Изходен Сигнал:
4~20ma
разсейване на мощност:
≤700mW
Обхват На Измерване:
0~30м/с
Коефициент на разрешение:
0,1 м/с
Начална скорост на вятъра:
0,5 м/с
Системни грешки:
±3%
Работна температура:
-40℃~80℃
Материал:
Алуминиева сплав
източник на захранване:
DC12~24V

Те също купуват с този продукт