.

.

Нов AVC63-12B2 Basler AVR 400 Hz дизелов двигател вход автоматичен регулатор на напрежението осигурява съвместимост с устройства

Нов AVC63-12B2 Basler AVR 400 Hz дизелов двигател вход автоматичен регулатор на напрежението осигурява съвместимост с устройства

Оценки на купувача:

BGN 350.40
Брой продукти
В магазина


Спецификација
На AVC63-12 B2 го регулираат нивото на побудување доставени до областа на конвенционален, brushless, синхрони генератор.
Регулатива да се постигне со сензори на генератор излезниот напон, конвертирање на еднонасочен сигнал, и споредување на сигнал за референтен напон.
Грешка сигнал е развиен и се користи за контрола на dc полето на сила со цел да се одржи постојан генератор излез. Секој регулаторот ги вклучува фреквенцијата надомест со избор на наклонот, инверзна-време overexcitation исклучување, израстоци circuitry, едно - или три-фаза напон сензори, едно-или три-фаза шант или постојан магнет генератор (PMG) моќност, паралелно droop надомест на штета, и некој додаток на текст.
Додатокот за внесување обезбедува компатибилност со уреди како што се var/фактор на моќ контролори или за побудување limiters.
КАРАКТЕРИСТИКИ
Фреквенција : 400 HZ
уреди со покажувач : 220 VAC
излез : 12 A/63 V

Подробности

Номер На Модела:
AVC63-12B2
търговска марка:
ГРЕЙГАР
is_customized:
Yes
Честота:
400 Hz
възприятие:
220 vac
Изход:
12А/63В

Те също купуват с този продукт