.

.

Dimollaure етерично масло от евкалипт-чист въздух, Чиста рана полезен при настинки назална конгестия ароматерапия овлажнител масажно масло

Dimollaure етерично масло от евкалипт-чист въздух, Чиста рана полезен при настинки назална конгестия ароматерапия овлажнител масажно масло

Оценки на купувача:

BGN 17.00 -40 %
BGN 28.29
Брой продукти
В магазина


Dimollaure еукалиптус етерични масла и Чист воздух Чисти раната Корисно да настинка ароматерапијата за Нега на Кожата, масло за Масажа
Производ Ефикасност :
Австралија е омилен koala омилена храна е Еукалиптус. Еукалиптус, масло е исто така главно направени во Австралија, која има очигледни ефекти на кожата scald, посекотини, рани, чиреви и воспаление, ги ублажува назална конгестија и главоболка, ги ублажува болки во мускулите, ги елиминира бактериите и прочистува воздухот, освежувачки и се концентрира
Повеќе намени :
(1)Лицето За Нега На
Земете 2-5 капки етерично масло додадени тонер или лосион или крем за секојдневна лицето за нега на
(2)За Нега На Коса
5 капки во водата за миење на вашата коса, или пад во шампонот и балсамот се користи во, или директно да се
масажа на главата
(3)Целата Bady Нега
Земете 4-6 капки етерично масло да се приклучат на масажа на телото крем за тело масажа
(4)Заштита На Животната Средина
Тоа може да биде парфем спреј во животната средина
(5)Бања&Спа
Додадете соодветна количина на етерични масла во када, бања за 15-20 минути, така што телото може да биде релаксирана
(6)Нога Нега
Земете 3 до 6 капки етерично масло во топла вода, нозете се впие 10-15 минути, го намалите стресот, да го промовира циркулацијата на крвта, физичката кондиција
(7)Ароматерапијата миење на устата
Се 2-3 капки етерично масло во вода, миење на устата 10-15 секунди, отстранување наслаги, имајте на ѕвонење свежи
(8)Ароматерапијата
Во ароматерапијата инструмент со додавање на 5-6 капки етерично масло, може да се прочисти воздухот, смирувачки релаксација

Подробности

НЕТНО ТЕГЛО:
30 мл
Тип Елемент:
Етерично Масло
Съставка:
Евкалипт
Държава / регион на производство:
Китай
GZZZ:
YGZWBZ
Вид На Етерично Масло:
Напречно На Етерично Масло
документ:
GZZZ
Номер На Сертификат:
2017108125
Номер На Модела:
DM30-002
търговска марка:
Димоллаур
НЕТНО ТЕГЛО:
30 мл
Използва Се За:
СПА масаж ароматерапия грижа за кожата
Нанесете върху кожата:
Подходящ за всички видове кожа
срок на годност:
3 години
използвайте за:
вана на краката отражетеля етерично масло овлажнител

Те също купуват с този продукт