.

.

50 мл Rose Alba Hydrosol избелва кожата и изчезват петна ремонт на бръчки и белези гидролат на тялото

50 мл Rose Alba Hydrosol избелва кожата и изчезват петна ремонт на бръчки и белези гидролат на тялото

Оценки на купувача:

BGN 27.00 -41 %
BGN 46.02
Брой продукти
В магазина


100% Чиста План За Органско Се Зголеми Алба Hydrosol
За Производот
Опис :
Роуз Hydrosol, исто така познат како нафта се зголеми вода, тој е направен по свежо набрана трендафил цвеќе, миризливи со сол меша во retort запечатени, масло-вода поделба. Роуз Hydrosol се растворени во вода, со додадени влага, влажност, брзиот анти-воспалителни, анти-алергиски, анти-чеша, анти-стареењето ефекти.
Инструкции :
Роуз Hydrosol се Зголеми екстракт е чиста, не се меша со малку вкус, humectants, конзерванси, итн., е вистински природен производ, особено благи безбедност. Роуз Hydrosol која содржи голема количина на испарливи арома компоненти се зголеми цвеќиња, кои се поделени во два дела арома компоненти, вода-нерастворливи дел е розово масло, кој е растворен во водата е дел од Роза Hydrosol. Тоа, исто така, содржи ароматични компонента макромолекули, особено сложен состав, таму се околу 300 видови, главно се алкохоли, алдехиди, киселини, естри, етри, итн. Овие компоненти се да играат голема улога, затоа, сеопфатна се Зголеми Hydrosol рамнотежа ефект, за нормална кожа, може да го подобри вашиот кожата, мазна кожа, може да се балансираат масло лачење, сува кожа, можете брзо да додадете вода, за чувствителна кожа, се елиминира црвенило, намалување на чувствителноста на sallow досадна кожата, подобрување на виталноста на кожата, речиси сите на кожата на луѓето може да користат зголеми hydrosol, се должи на ефектот на исклучителна убавина.
Совети
1. Ние го продаде производот е козметички одделение, може да се користи само за надворешна употреба, не може да се јаде.
2. Кожата чувствителен, ве молиме имајте во предвид.
3. Овој производ може да не се зема орално.
4. Затворете го капакот и ставете ја на ладно, ладно место.
5. Овој производ не може да се замени со дрога.
Бренд : Растенијата Подарок Потекло : Кина Карактеристики :
Анти-воспалителни
анти-алергија,
Анти-чешање,
Анти-Стареењето Состојки :
100% Се Зголеми Алба Hydrosol Рок На Траење :
1 години (Направени во Кина, продукција датум ќе биде јасно означено на етикетата.

Подробности

търговска марка:
Растителен Подарък
Вид На Етерично Масло:
Гидрозоль
Номер На Модела:
Гидролат роза Алба
Съставка:
Гидролат на завода 100% чист
Тип Елемент:
Етерично Масло
козметична функция:
степента на овлажняване, ефект от използването на влажност
ефективността на козметика:
хидратация, хидратация
козметика хидратиращ ефективност:
против стареене, против бръчки /

Те също купуват с този продукт