.

.

50 мл Метличина Гидрозоль хидратиращ избелване на овлажнител за намаляване на порите против бръчки, акне белег Отстраняване грижа за кожата гидролат

50 мл Метличина Гидрозоль хидратиращ избелване на овлажнител за намаляване на порите против бръчки, акне белег Отстраняване грижа за кожата гидролат

Оценки на купувача:

BGN 23.00 -42 %
BGN 39.44
Брой продукти
В магазина


2635529371785850 100% Чиста План Cornflower Hydrosol
За Производот
Cornflower hydrosol за смирување меките ткива, особено на окото, се користи за лекување на amblyopia. Во текот на годините, таа се користи за лекување на очите keratitis. Е еден од четирите може да се користи за чистење на чиста dew на окото, па дури и може да се користи како замена за капки за очи.
1.Инструкции :
Бидејќи cornflower hydrosol се користи и во козметиката и ладно чувство на кожата многу добро позната, често се користи за климатизација чешање, кревка и зрела кожа. За сува кожа и губење на енергија е многу корисно. Хидратантна крема може да се додаде во 20ml cornflower hydrosol, или да се приклучите во лицето маски, постигнување на 20 минути дневно, може да се додаде на маски, лосиони, креми, лосиони и течни смена или директно ги избрише пред користењето на кремот. И воскресна здравец hydrosol се помират заедно, може да се користи за борба против климатските сушени сува средина или авион, или да му даде на кожата Addict сјај. Секој ден се користи како око влажни dew, особено за употреба со рок рози, може значително да ја намали појавата на фини линии и затегнете кожата ткиво. И вештерки шумска hydrosol и лаванда hydrosol се помират може да се користи за да ја исчистите раната и како застој на влажни dew. Се користи за да се разредува шампон и исплакнете, или дури и директно масажа на скалпот, cornflower hydrosol е добар избор, тоа може да даде сјај на косата и првут.
2.За луѓето :
Cornflower Hydrosol нафта, екстракција е тешко, па Pycnogenol стана најдобар извор на уживање cornflower. Во прилог на генерално се користи во лицето грижи, тоа исто така може да се олесни око заморот и напнатоста во мускулите, олеснување на темни кругови. На cornflower капки на памук подлога или очила, се депонира директно во окото. Cornflower hydrosol и идеален за осетлива кожа на бебињата, тоа е добар чистење на кожата. Оток на кожата и scabies корисни. Употреба : После миење на лицето, туп на образ и вратот кога прска на лице или крем за раце, и зголемена ефикасност во којашто може, домашна маска, или во други ароматерапијата производи.

Подробности

търговска марка:
Растителен Подарък
Вид На Етерично Масло:
Гидрозоль
Номер На Модела:
Гидролат Метличина
Съставка:
Гидролат на завода 100% чист
Тип Елемент:
Етерично Масло
козметична функция:
степента на овлажняване, ефект от използването на влажност
ефективността на козметика:
хидратация, хидратация
козметика хидратиращ ефективност:
против стареене, против бръчки /

Те също купуват с този продукт