.

.

50 мл Розмарин Гидрозоль против стареене стягащ детоксицирующий против косопад отслабване забавяне на бръчки етерични масла Крем гидролат

50 мл Розмарин Гидрозоль против стареене стягащ детоксицирующий против косопад отслабване забавяне на бръчки етерични масла Крем гидролат

Оценки на купувача:

BGN 19.00 -40 %
BGN 31.62
Брой продукти
В магазина


100% Чиста План За Органско Рузмарин Hydrosol
За Производот
Опис
Рузмарин hydrosol е време дестилација на рузмарин нафтата за да произведе дестилирана вода. Водата содржи околу 0.03% од рузмарин етерично масло и различни рузмарин растенијата рузмарин во природни силна фенолни антиоксиданси, танини, протеините, шеќерите и други растворливи во вода растителни состојки. Рузмарин со богата природна арома на рузмарин. Може да биде анти-стареењето на кожата, можат ефикасно да се деградира на оксидација Чи ензими. Активирање на стареење на кожата клетки, промовирање на кожата на циркулацијата на крвта, убава кожа ефект е плус. Кожата, човечки позадинава регенерација на клетките со силна рамнотежа масло лачење ефект. За мрсна или комбинација на кожата PH вредноста ефикасност е подобра, може да се излечи акни, дерматитис, егзема и едем.
Инструкции
◆ замена на тонер, лосион : лосион како се примени директно на кожата, па кожата поцврста. Прво, треба да се користат двете раце и чиста dew на лице, врат или други делови од телото се чисти, износот на чиста dew истури врз дланка, снимен во лице, нежно допрете го лицето, можете исто така да користите спреј шише чиста dew спреј во лицето, двапати на ден, наутро и навечер. Неколку недели од постојана употреба, водата значително се зголеми, овозможувајќи им на крупни порите, прави кожата повеќе деликатна.
◆ постигнување : хартија маска со чиста dew се наводени, се однесува на лице 15-20 минути, и подобрување на виталноста на кожата авто-поправка, овозможувајќи им на крупни порите, прави кожата повеќе деликатна. имајте на ум! Не чека хартија филм по целосно сува пред да ја отстраните Ох, така влага и исхрана ќе бидат вовлечени надолу на хартија филм и воздухот. Покрај тоа можете исто така да додадете во маската, се соочуваат со крем, подобрена навлажнувачки, зацврстување на кожата, се намали порите и ја прават кожата повеќе деликатна бела и нежна.
Бренд : Растенијата Подарок Потекло : Кина Карактеристики :
Третман на акни,
Третман на дерматитис,
Третманот на егзема
Третман на едем.

Подробности

търговска марка:
Растителен Подарък
Вид На Етерично Масло:
Гидрозоль
Номер На Модела:
Гидролат Розмарин
Съставка:
Гидролат на завода 100% чист
Тип Елемент:
Етерично Масло
козметична функция:
степента на овлажняване, ефект от използването на влажност
ефективността на козметика:
хидратация, хидратация
козметика хидратиращ ефективност:
против стареене, против бръчки /

Те също купуват с този продукт