.

.

50 мл лавандула Гидрозоль избелване на кожата стерилизация чист акне безпокойство на лицето напрежение, подобряване на имунната функция гидролат

50 мл лавандула Гидрозоль избелване на кожата стерилизация чист акне безпокойство на лицето напрежение, подобряване на имунната функция гидролат

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -40 %
BGN 30.19
Брой продукти
В магазина


100% Чиста План За Органско Лаванда Hydrosol
За Производот
Опис
1) лаванда hydrosol да се балансираат масло лачење, анти-инфламаторни, погоден за сите видови на кожа, а Бог декомпресија, смирувачки изгореници.
2) лаванда hydrosol е најголемиот природен навлажнувачки лосион, кожата има смирувачки ефект, е благ astringent. Прилагодливи маска и употреба, како што се dew и рози, со роза розова или чиста полен и мед маска;
3) да се балансираат масло лачење, инхибиција на нафта, подобро чисти кожата, го намалат порите, кожата е повеќе деликатна; инхибираат акни, бледнеат акни лузни, акни и рани за да се промовира брзото заздравување на изгореници и други рани може да биде исклучително ефикасна се избегне оставајќи под лузни.
4) да се подобри разни делови од телото чешање, како што се кожата и генитален чешање, итн. На ублажување на ефектот и да се обезбеди постои оштетување на кожата против кожата, текстура; да може ефективно да се контролира комарец каса;
5) состојбата на кожата, погодна за мешан, мазна кожа, чувствителна кожа во целина или исто така може да се користи.
Инструкции
Лаванда hydrosol има одличен анти-воспалителни и нафта кожата лачење биланс на вредноста ефект, многу погодна за мрсна кожа. По чистење, можете да го замените тонер, тоа исто така може да се промовира регенерација на клетките, спречување на појава на акни и лузни од акни исчезнат ефект, исто така, може да се подобри кревка, уморни и кожата, исто така, може да се користи како тоалет со користењето на водата од дома, се третираат комарец гризнувања.Чистење на мрсна кожа климатизација, и да се промовира брзо оздравување на мали рани или акни, забрзување на регенерација на клетките, рана и да се спречи појава на акни лузни, погоден за комбинација мрсна, мрсна кожа, акни кои, кожата порите.
Други физички бенефиции, лаванда hydrosol на физичка, емоционална, ментална аспекти се лечи, смирувачки, релаксирачки, анти-инфламаторни, аналгетик ефикасноста на притисок, нервна напнатост, несоница, вратот и грбот, главоболка, раздразливост, промени кога ниска плаче и други услови, со лаванда hydrosol спреј или влажни вратот, челото, градите и во други делови, тоа ќе направи да се чувствувате многу подобро, о, дали комарец каснувања, безгрижно гребнатинки, посекотини, или исип на кожата одби да спијам премногу возбуден, лаванда hydrosol благи природни антибактериски, анти-инфламаторни, аналгетик, смирувачки ефект прави луѓето да се навистина ми се допаѓа.

Подробности

търговска марка:
Растителен Подарък
Вид На Етерично Масло:
Гидрозоль
Номер На Модела:
Гидролат Лайка Немска
Съставка:
Гидролат на завода 100% чист
Тип Елемент:
Етерично Масло
козметична функция:
степента на овлажняване, ефект от използването на влажност
ефективността на козметика:
хидратация, хидратация
козметика хидратиращ ефективност:
против стареене, против бръчки /

Те също купуват с този продукт