.

.

чисто натурално етерично мандариновое масло 100 мл / бутилка добро качество на грижа за кожата

чисто натурално етерично мандариновое масло 100 мл / бутилка добро качество на грижа за кожата

Оценки на купувача:

BGN 59.20
Брой продукти
В магазина


Детален Опис На Производот
100% Чисто Природни Етерични Tangerine Масло
употреба во масажа, СПА, нега на кожата, испарувач, итн.
Исто така снабдувањето со друг производ за нега на кожата
100% Чисто Природни Етерични Tangerine Масло
Ботаничкото Име : Цитрус reticulata
Растенијата Дел : Овошје Кора
Екстракција Метод : Ладно-Цедените
Потекло : Кина
Опис : Tangerine дрво првично беше роден во Кина, но сега се одгледува главно во сад и Сицилија во Италија. Дрвото е исто така многу слични на Мандарински.
Бои : Бледо жолта до златно жолта течност.
Заедничка Употреба : Tangerine Етерични Масла, како и повеќето од цитрус семејство, може да биде зависеше од за нејзино освежување и подмладителен својства. Неговата арома го отвора умот и може да помогне да се елиминира емоционална конфузија. Aromatherapists исто така сметаат дека треба да биде многу пријатна, смирувачки и затоплување. Корисниците исто така може да се види Tangerine Етерично Масло се користи во парфеми, сапуни, а како antispasmodic, carminative, дигестивниот, диуретик, седатив, стимулант (дигестивниот и лимфниот), и тоник агент.
Конзистентност : Светлина
Забелешка : Средната
Силата на Арома : Медиум
Мешавини и со : Босилек, Бергамот, Clary Мудрец, Карамфил Bud, Frankincense, Лаванда, Лимон, Вар, Neroli, Оревче и Портокал .
Ароматични Мирис : Tangerine Етерично Масло има типичен цитрус мирис ? свежи, светли, и tangy слатка. Само со суптилни разлики, мириса многу како Мандарина, со некои дури и размислува за нив се идентични. Во споредба со Сладок Портокал, Tangerine може да се види како полесни со повеќе бонбони како на ѕвонење.
Историја : Tangerines првично беа изведени на Европа и потоа сад преку Кина.
Предупредува : Tangerine Етерично Масло е сличен на други етерични масла во цитрус семејство во кои може да се phototoxic. Треба да се внимава да не се изложуваат на кожата на сончева светлина по третманот. Слично на тоа, маслото треба да биде разводнета добро пред употреба на кожата. Избегнувајте употреба во текот на бременоста.
Плаќање
*Може да се направи со плаќање од страна на Master Card, Visa или Телеграфска Трансфер,Зачувам секогаш е заштита на вашите пари,
тоа е лесно, брзо и безбедно.

Подробности

Тип Елемент:
Етерично Масло
Вид На Етерично Масло:
Чисто Етерично Масло
НЕТНО ТЕГЛО:
100 мл
Съставка:
Мандариновое Масло
Имоти :
Аксесоари За Възстановителна Терапия
Тип:
Здравеопазване
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт