.

.

Органично натурално растително масло чистота маточина етерично масло 50 мл/бутилка

Органично натурално растително масло чистота маточина етерично масло 50 мл/бутилка

Оценки на купувача:

BGN 140.80
Брой продукти
В магазина


Ботаничкото Име : Мелиса етерично масло
Растенијата Дел : Лисја
Екстракција Метод : На Пареа Дестилирана
Опис : Мелиса Лист, попозната како маточина, доаѓа од сладок мирис, огромни билка која расте до скоро три метри висок with serrated лисја и мала бела или розова цвеќиња.
Боја : Јасно безбоен да жолта течност.
Заедничка Употреба : Мелиса Лист Етерично Масло е добро познат по своите анти-depressant и uplifting својства. Тоа е исто така се пријавени да се користи како antispamodic, bactericidal, carminative, срдечна, diaphoretic, nervine, седатив, stomachic, sudorific, и тоник.
Опис : Мелиса Лист, попозната како маточина, доаѓа од сладок мирис, огромни билка која расте до скоро три метри висок with serrated лисја и мала бела или розова цвеќиња. Главните хемиски компоненти се транс-ocimene, cis-ocimene, 3-octanone, метил hepenone, cis-3-hexenol, 3-octanol, 1-octen-3-ол, copaene, citronellal, linalool, б-bourbonene, caryophyllene, a-humulene, neral, germacrene-D, geranial, geranyl ацетат, д-cadinene, y-cadinene, nerol и geraniol.
Заедничка Употреба : Мелиса Лист Етерично Масло е добро познат по своите анти-depressant и uplifting својства. Тоа е исто така се пријавени да се користи како antispamodic, bactericidal, carminative, срдечна, diaphoretic, nervine, седатив, stomachic, sudorific, и тоник. Терапевтски својства на мелиса масло се антидепресив, antispasmodic, bactericidal, carminative, срдечна, diaphoretic, emmenagogue, febrifuge, хипотензивните, nervine, седатив, stomachic, sudorific и тоник.
Плаќање
*Може да се направи со плаќање од страна на Master Card, Visa или Телеграфска Трансфер,Зачувам секогаш е заштита на вашите пари,
тоа е лесно, брзо и безбедно. Western Union и Пари Грам не се дозволени.
*Плаќање, мора да биде потврдена од страна на Зачувам 24 часа подоцна, тогаш можеме да испратите нарачката во рок од 3 работни дена.
Превозот
*Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точно пред купувањето, ние ќе брод да се потврди Alibaba адреса. Ако сакате нас да испрати
тоа на друг примачот име и адреса, pls остави порака во нашата трансакцијата.
*ние ќе испрати стоката во рок од 3 работни дена откако ќе се плати цел.ако сакате да се меша купување за да добиете повеќе евтини превозот
трошоците ве молиме контактирајте со нас.

Подробности

Тип Елемент:
Етерично Масло
Вид На Етерично Масло:
Чисто Етерично Масло
НЕТНО ТЕГЛО:
50 мл
Съставка:
масло от маточина
Имоти :
Аксесоари За Възстановителна Терапия
Тип:
Здравеопазване
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт