.

.

Зубоврачебный медицински преносим Shadowless светлина разглеждане произведено тип лампа пол Led

Зубоврачебный медицински преносим Shadowless светлина разглеждане произведено тип лампа пол Led

Оценки на купувача:

BGN 239.00 -5 %
BGN 251.20
Брой продукти
В магазина

Производ Профил 1. Едноставен и паметни облик дизајн. 2. Прилагодете го интензитет од 7000-42000lux. 3. Два вида на прекинувачи : справи и сензор. 4. Се справи со маски може да биде симната и sterilized под висока температура(135℃). 5. На рефлектор чува единството на светло место. 6. Добро shadowless ефект. 7. Сите оптички параметар достигнува или надминува бизнис стандард. Карактеристики 1. Нежните линии и едноставни, како и функционални и технички решенија и иновации 2. LED стоматолошки светлината LED-SFA со монтажни хигиенски рачки е дизајниран да биде ергономски и модерната во исто време, тоа е, исто така, со прогресивни asjustment на illuminance. 3. Новата електронска контрола на illuminance, активиран со двоен сензор поени, соодветно ја приспособува светлината од 7000lux-42000lux без никаков прекин, одржување на боја температура постојано. 4. Благодарение на дизајн на јасно геометријата на reflectors, во комбинација со едни со LED извор, овозможи да се реализира lumious флукс кој е хомогена, чисти и shadowless. 5. Сите оптички крајната стандарди се задоволени на надмината. 6. Речиси три стотици рефлексивни plata, во секој plata е комплетен светкаат и на проектирање на авионот од нив се повеќе од 180°, затоа, тие се во можност да обезбеди симетрични на illuminance и симетрични на боја температура за одблесокот во меѓувреме, таа доби unexceptionable нема сенка ефект. Спецификација 1. Volltage : 12 V±10% 2. Моќност : 3-8w 3. Сијалица Напон: 2.5-3.0 V 4. Осветлување : 7000lux-42000lux 5. Светло Место : 75x158 6. Температура на бојата : 5300-5700k 7. CRI : >85% 8. Shadowless Ефект : <φ8 9. Око Интензитет : <100lux 10. Нето Тежина : 985g

Подробности

Цвят:
22мм, 26мм
Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Размер:
Small
НЕТНО ТЕГЛО:
35г

Те също купуват с този продукт