.

.

KORAD KA3010D Програмируеми Precision Variable Adjustable 30V 10A V 0.01 0.001 A линеен източник на захранване dc Дигитален регулируема Лаборатория

KORAD KA3010D Програмируеми Precision Variable Adjustable 30V 10A V 0.01 0.001 A линеен източник на захранване dc Дигитален регулируема Лаборатория

Оценки на купувача:

BGN 233.00 -5 %
BGN 244.78
Брой продукти
В магазина


Карактеристики :
1. 30 V/10 A целосна дигитална моќ за контрола на еден
2. 10m V/1m A висока точност и резолуција
3. Ниско ниво на бучава и бран
4. CV/CC даден напон и постојан струја режим
5. Високо сигурен OCP, OVP, произволно го поставите заштита
6. Вграден сет на параметри како што се зачувани
7. Излези е да го вклучите контрола
8. Моќ и меморија функција
9. Заклучување на тастатурата за да се спречи злоупотреба
10. Интелигентна контрола на температурата фан, ефикасно да се намали бучавата
11. Лесно алтернатива за традиционалните дигитални моќ
Токму генерирање на потребните напони и струи.
0-30 V прилагодливи DC излез со висока прецизност.
10m V и 1m A резолуција.
Професионални напојување дизајн со интуитивен оперативност.
Едноставен и интуитивен операција, брз и прецизен избор на напон и струја може да се реализира.
За да се спречи оштетување на оптоварување
Може да се постави на вредноста на текот-напон заштита и во текот тековната заштита за да се спречи регулатор на напон од над прагот може да
Тастатурата заклучување на панел со копчиња за да се спречат несакани резултати во клучните тест инженеринг
5 кориснички програмабилни претходно наместени прилагодувања за
Само притиснете на копчето за да се потсетиме и да зачувате простор на копчето за да се донесе до корисникот за чување на податоци и се спаси прилагодувања на корисникот
Спецификација :
Работни Услови :
Влезен напон : 220 V +/-10%
Фреквентен опсег : 50 - 60 Hz
Температурата на работа : 32-104 ℉ (0-40 ºC)
Оперативен влажност :
Пакетот вклучува :
1 x KA3010 D 0~30 V 0~10 A Прилагодливи DC Напојување
1 x Упатство
1 x Тест линија
2 x Тест линија менгеме
2 x Сонда
1 x Моќ линија(ЕУ/AU/US)

Подробности

Настоящият Вид На:
DC
търговска марка:
КОРАД
Фаза:
монофазни
Номер На Модела:
KA3010D
Диапазон На Напрежение:
0-30V
Настоящата Гама:
0-10А
Резолюция Настройки:
Напрежение
Работно Напрежение:
220V

Те също купуват с този продукт