.

.

Конвертор DC12V (6V-20V)стъпка надолу до 3.3 V 3A 9.9 W DC buck модул на захранващ адаптер водоустойчив

Конвертор DC12V (6V-20V)стъпка надолу до 3.3 V 3A 9.9 W DC buck модул на захранващ адаптер водоустойчив

Оценки на купувача:

BGN 7.78
Брой продукти
В магазина


Функција : Димензии : 33 x 20 x25 MM Влезен напон : DC 6-20 V Излезен Напон : DC 3.3 V Излез Тековната : 3А МАКСИМАЛНА Излезна Моќност : 9.9 W Најниска осипување : 2 V Излез бран врв : 100 Конверзија ефикасност : надминува 85% Item Материјал : Епоксидна potting, сеизмички, влага, прашина, долгорочно стабилен и сигурен квалитет Заштита : во текот тековната заштита; overtemperature заштита; отстранување проблеми отстранување проблеми за автоматски да продолжите со работа Супер-тенок, мала големина, висока ефикасност, лесно за инсталација и употреба.l температурата на работа : Индустриски одделение (-40 °c до +85 °c) (Ако температурата надминува 40°c,ве молиме да се намали излезна моќ,Или да се зголеми на топлина дисипација) Полно оптоварување температура се зголеми : од 50 °c Забелешка : ВИН+ : внесување позитивни,Црвена жица
ВИН- : текст негативни,Црна жица
VOUT+ : излез позитивни,Жолта жица
VOUT- : излез негативни,Црна жица Пакет Вклучуваат : 1x DC Buck Конвертор 3.3 V надвор
Цена
Цената не вклучува никаква царина. Било царина се применува на овој пакет треба да бидат покриени од страна на купувачи.
Превозот
1. Предмети ќе биде предаден во рок од 3 дневна по приемот на плаќање.
2. Ве молиме потврдете ја вашата адреса кога се на исходот од PAYPAL. Ние ќе брод ставка на вашиот PAYPAL адресата.
3. Ако тоа е потребно итно да, ние може да се прати преку експрес превозот со конкурентна агент товар на трошоците. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.
Контакт
1. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена. Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена.
2. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања. Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош. Ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% задоволство.
2. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата e-mail адреса.

Подробности

Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Номер На Модела:
FAS-C1203303
Изходна Мощност:
1-50 W
Размер:
34*25*20mm
Тегло:
50G
Входно Напрежение:
DC 12v (6v-20V)
Изходно Напрежение:
DC 3.3V
Изходна Честота:
96%
Изходен Ток:
Макс 3А
is_customized:
Yes
Тип Изход:
DC

Те също купуват с този продукт