.

.

Оригинален MEAN WELL SD-200D-24 Single Output 200W 8.4 A 24VDC Input 72~144VDC meanwell dc / dc конвертор 24V

Оригинален MEAN WELL SD-200D-24 Single Output 200W 8.4 A 24VDC Input 72~144VDC meanwell dc / dc конвертор 24V

Оценки на купувача:

BGN 119.00 -14 %
BGN 138.72
Брой продукти
В магазина


Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања. Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации. Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.
Повратни информации
Најчесто поставувани ПРАШАЊА на Напојување
Како да се избере вистинскиот Значи и Префрлување Напојување?
А. Да се зголеми сигурноста на S. P. S., ние ви препорачуваме корисниците да изберат единица што има рејтинг од 30% повеќе енергија отколку што вистински треба.
На пример, ако системот треба 100 W извор, ние препорачуваме на корисниците да изберете S. P. S. со 130 W на излезна моќ или повеќе. Со тоа, вие може ефикасно да се зголеми сигурноста на S. P. S. во вашиот систем
Б. Изборот на функциите врз основа на вашата апликација :
1. Заштита функција : во Текот Напон Заштита (OVP), во Текот Температура Заштита (OVP), во Текот Вчитај Заштита (OLP), и др.
2. Апликацијата функција : Сигнализација Функција (Добра Моќ, Моќ Пропадне), Далечински Управувач, Далечински уреди со покажувач, и др.
3. Посебна функција : Моќ Фактор на Корекција (ПРЕСТАПНА), уреди за непрекинато Напојување (UPS) функција.
В. Бидете сигурни дека моделот се квалификува за стандарди за безбедност и ЕМК прописи што треба.
1.Привидната Моќ=Влезен Напон x Текст Струја (VA)
2.Вистинска Моќ= Влезен Напон x Текст Тековната x Фактор на Моќност (W)
Од еколошки точка, електрична централа треба да се генерираат моќ што е повеќе од очигледна власта со цел да се обезбеди стабилно снабдување со електрична енергија на пазарот. Вистинска употреба на електрична енергија треба да биде дефинирано од страна на вистинска моќ. Под претпоставка дека фактор на моќност е 0.5, електраната треба да се произведе повеќе од 2 VA за да ги задоволи 1 W вистинска моќ.

Подробности

Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
ЗНАЧИ Е ДОБРЕ
Номер На Модела:
SD-200D-24
Изходен Ток:
8.4 A
Изходна Мощност:
101-200 W
Изходно Напрежение:
24V
Входно Напрежение:
72~144VDC
документ:
EMC CE, CB
Защита:
Късо съединение/претоварване / пренапрежение
Ефективност:
84%
измерване:
215*115 * 50 мм (Д*Ш*В)
Характеристика:
Вграден EMI филтър нисък шум пулсации
изолация:
Изолация на входно-изходни 1500VAC
Входен диапазон:
Широк диапазон на входните сигнали 2
Volatge adj. обхват:
23~30VDC

Те също купуват с този продукт