.

.

Конвертор DC 12V (10V-28V) стъпка надолу 7.5 V 10A 75W DC конвертор, модул DC Buck захранващ адаптер регулатор на напрежение водоустойчив

Конвертор DC 12V (10V-28V) стъпка надолу 7.5 V 10A 75W DC конвертор, модул DC Buck захранващ адаптер регулатор на напрежение водоустойчив

Оценки на купувача:

BGN 22.21
Брой продукти
В магазина


DC-DC Конвертор 12 V(10 V-28 V) Чекор Надолу 7.5 V 10 A 75 W Модул DC Buck Конвертор Автомобил Адаптер Напонски Регулатор Водоотпорен
Карактеристики :
100% Сосема нов,Водоотпорен и shockproof, ABS пламен retardant пластична обвивка, епоксидни potting
Целосна моќ, висока конверзија го оценувате повеќе од 90%, Бранување : 80 MV, се прилагодат на животната средина температура : -40 целзиусови степени ~ + 85 целзиусови степени индустриски одделение
Светлината компактен, лесен за употреба и транспорт
Со преоптоварување/над-струја/прегреат/низок напон заштита, стабилни перформанси.
Краток спој заштита : одржлив, авто-обнова
Спецификации :
Влезен напон : DC 12 V(10 V-28 V)
Излезен напон : 7.5 V
Излезна Струја : 10 A
Излезна Моќност : 75 W
Големина : 46*32*18mm
Тежина : 53g/pc
Применливи напон спектар на апарати :
Мотори, аудио, навигација, надзор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, климатизација, фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светилки, мотори, пумпи, и индустриска опрема, електрични апарати, итн. Цена
Цената не вклучува никаква царина. Било царина се применува на овој пакет треба да бидат покриени од страна на купувачи.
Превозот
1. Предмети ќе биде предаден во рок од 3 дневна по приемот на плаќање.
2. Ве молиме потврдете ја вашата адреса кога се на исходот од PAYPAL. Ние ќе брод ставка на вашиот PAYPAL адресата.
3. Ако тоа е потребно итно да, ние може да се прати преку експрес превозот со конкурентна агент товар на трошоците. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.
Контакт
1. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена. Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена.
2. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања. Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош. Ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% задоволство.
2. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата e-mail адреса.

Подробности

Тегло:
0.06KG
Изходна Честота:
96%
Изходен Ток:
Макс 10А
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
Стока-12-07510
Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Изходна Мощност:
51-100 W
Размер:
46*32*18MM
Тип Изход:
DC
Входно Напрежение:
DC 12V 24V (10V-28V)
Изходно Напрежение:
ПОСТОЯНЕН ТОК 7,5 В

Те също купуват с този продукт