.

.

Инвертор 12V/120В/60хз 1000В, чиста синусоидальная вълна, за Слънчевата система, за фотовольтайческой

Инвертор 12V/120В/60хз 1000В, чиста синусоидальная вълна, за Слънчевата система, за фотовольтайческой

Оценки на купувача:

BGN 124.00 -49 %
BGN 243.98
Брой продукти
В магазина


На оваа аукција вклучува : 1 buc на инвертер (1000w, чиста синусен облик, 12 V/120 V/60 Hz)
БРОД за вас преку EXPRESS.
Предговор Дизајниран со напредни конверзија на технологијата и контролирани од страна на MCU, Оваа серија Моќ Инвертер е еден од најнапредните DC да AC инвертори. Тоа може да се конвертира DC Моќност за НАИЗМЕНИЧНА струја. Тоа може да се широко се користат во возила, возови, бродови, соларна енергија и ветерна енергија генерирање на електрична енергија, мобилна канцеларија, телекомуникации, полицијата и другите брзање да се справи со итни ситуации. За да се обезбеди ефикасност и користење на безбедноста на инверторот, вкупното оптоварување на моќ не треба да надмине 90% од најголемите континуирано напојување.
Прочитајте ги сите Предупредува и Предупредувања пред да го инсталирате и користите моќ инвертер. Инверторот мора да биде инсталиран правилно.
Моќ инвертер генерира НАИЗМЕНИЧНА струја од вашиот DC снабдување (како што се батерии). Лекување на AC излез исто како ќе се третираат на AC излез во вашиот дом. Чувајте ги децата подалеку од единица.
Квалификација (@20 °C) PSW-1000/12-230 PSW -1000/24-230 PSW -1000/12-120 PSW -1000/24-120 Излез Континуирано Max. Моќност 1000 W Излез Бран, Моќност 2000 W Конвертирање Max. Ефикасност >80% >85% >80% >85% Нормално Влезен Напон DC12 V DC24 V DC12 V DC24 V Влезниот Напон Спектар DC10~15 V DC20~30 V DC10~15 V DC20~30 V Излезниот Напон AC230±5% AC120±5% Излезна Фреквенција 50 hz 60 Hz Излез Бран Форма Чиста синусен облик Не оптоварување Тековната Текст Ниска-Напон Аларм Напон 10.5±0.5 V 21±0.5 V 10.5±0.5 V 21±0.5 V Текст Под-напон Отсечени Напон 10±0.5 V 20±0.5 V 10±0.5 V 20±0.5 V Текст Текот-напон Отсечени Напон 15±0.5 V 30±0.5 V 15±0.5 V 30±0. 5 V
Работна средина
• Операција температура : -10 Cel. Степени~40 Cel. Степени
• Складирање температура : -40 Cel. Степени~85 Cel. Степени
• Значително влажност на воздухот треба да биде помалку од 85%.
• Без електрична спроводливост, прашина експлозија, корозија-бесплатен гас на работното место.
• Нема шок и вибрации во работната место.
Плаќање
· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.

Подробности

Номер На Модела:
PSW-1000-12A
Тип:
12V / 120V / 60Hz

Те също купуват с този продукт