.

.

Инвертор 600W (DC10. 8V-30V до 110VAC), вързан към мрежата, за фотоволтаична система

Инвертор 600W (DC10. 8V-30V до 110VAC), вързан към мрежата, за фотоволтаична система

Оценки на купувача:

BGN 119.00 -49 %
BGN 233.58
Брой продукти
В магазина


На оваа аукција вклучува : 1 buc на Мрежа Врзани Инвертер за фотонапонски систем (600 W, 10.8 V-30 VDC Текст, 110 V AC Излез.)
Брод за вас преку express.
u 'SGPV' (Мала Мрежа Тај Фотонапонски Систем)
l само plug and play мала мрежа тај фотонапонски систем l На пластовидно мала мрежа тај фотонапонски систем у ВОВЕД мали тип на соларната мрежа тај моќ инвертер може да се добие на соларна енергија од соларни панел, и може да се врзат во мрежа преку своето производство кабел без дополнителна опрема. Инсталацијата е многу лесен и сигурен.
Ние повик на систем за комбинирање со мали соларни мрежа тај моќ инвертер и соларни панели, како 'SGPV'. Системот вклучува соларни панели и мали тип на мрежа тај моќ инвертер. Соларни панели може да биде моно силикон, полигон силикон, не-кристал филм или било кој друг материјал кој може да се трансформира сончевата енергија за производство на електрична енергија. Моќта на грид тај инвертер треба да бидат исти со енергија од соларни панели поврзани. Значи, моќта на SGPV е дефинирано од страна на неговите соларни панели, тоа може да биде стандардизација во согласност со реалните користење.
Инверторот може да биде поврзан на било штекер дома, кога оваа линија се кандидира од страна на конвенционалните електрични мрежа. Мали мрежа тај набљудувачите на обемот, фреквенцијата и фаза на домашната мрежа, а потоа се произведуваат чиста синусен облик дека зачестеноста и фаза се исто како мрежа е, и на јачината на звукот е малку повисока од мрежа, тогаш според моменталната контролирани PWM, за контрола на излезна моќност на мрежата. Мали мрежа тај инвертер само го става вон сила кога домашна мрежа е вклучено.
Кога сонцето сјае, на PV панел ќе произведува DC напон, и грид тај инвертер ќе се промени на DC напон на AC напон и ги става вон сила на домашната мрежа. Кога вкупната енергија на електрични апарати кои се користат во куќата е поголема од излезната моќност на инвертори, овие енергија од инвертери ќе се консумира во куќата, ова ќе го забави моќ метар, инаку, разликата на излезна моќност на инверторот помеѓу вкупните користи моќта на апаратот ќе одат надвор од куќата да излезе мрежа.

Подробности

Номер На Модела:
SUN-600G-10A
Тип:
DC10. 8V-30V до 110VAC

Те също купуват с този продукт