.

.

DC-DC преобразувател 12V стъпка надолу до 5V 10A 50W dc-dc преобразувател модул

DC-DC преобразувател 12V стъпка надолу до 5V 10A 50W dc-dc преобразувател модул

Оценки на купувача:

BGN 20.78
Брой продукти
В магазина


DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 15 A 75 W dc да dc конвертор модул US$ 21.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 15 A 180 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27.00 /парче
Бесплатен Превозот E-велосипед 24 V универзална Чекор Надолу за да 13.8 V DC 20 A 276 W за автомобил полнење на Електрични Возила DC Конвертор US$ 36.00 /парче
DC-DC Конвертор 36v да 12v 10 Amax 120 Wmax За автомобили не-изолирани US$ 25.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 40 A 480 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 49.99 /парче
DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 50 A 200 W dc да dc конвертор модул US$ 45.00 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 24 V 5 A 120 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 21.99 /парче
DC-DC Конвертор 12v да 24v 3 Amax 72 W За автомобили не-изолирани US$ 17.99 /парче
DC-DC Конвертор 12 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 10 A 50 W dc да dc конвертор модул
Карактеристики имаме серија на DC 12v/24v чекор надолу за да 5v Конвертор 25 W, 50 W, 100 W, 150 Watts Напон Стабилизатор Широк спектар на текст 8~40v DC Излез 5v DC, 5 A/25 W, 10 A/50 W, 20 A/100 W & 30 A/150 W Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max. температура до +80 °C; Со преоптоварување / над-струја / над / низок напон заштита, стабилни перформанси. Авто обнова палета на Производот модел на V во V-од I-надвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.

Подробности

Тип Изход:
Единична стая
Изходна Мощност:
1-50 W
is_customized:
Yes
Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Размер:
66x66x28mm
Входно Напрежение:
8В-40B
Изходен Ток:
10А
Изходно Напрежение:
5V
Изходна Честота:
--
Тегло:
125g
Номер На Модела:
12В24В-5В10А

Те също купуват с този продукт