.

.

Maylar@ 300W Solar Grid Равенство Mini Pure Sine Wave инвертор с MPPT, 10.5-28VDC, 50Hz/60Hz автоматично, 180-260VAC

[email protected] 300W Solar Grid Равенство Mini Pure Sine Wave инвертор с MPPT, 10.5-28VDC, 50Hz/60Hz автоматично, 180-260VAC

Оценки на купувача:

BGN 127.00 -30 %
BGN 180.88
Брой продукти
В магазина


Систем Во Функција
l директно поврзан со соларни панели (не треба за да се поврзете на батеријата)
l Чиста синусен облик Излез
l Автоматски уреди со покажувач на Функцијата Соларни Луминозноста
l Максимална Моќност Точка Следење ()
l Постојан Струја, со Постојано Напојување
l Автоматски исклучи Кога Излезна На Грешка
l Тековната Ограничување Заштита
l Оџакот Повеќе Машини
l Висока Фреквенција Висока Стапка на Конверзија
Параметар Табела
Мрежа-серија модели
200 W
300 W
400 W
500 W
600 W
800 W
1000 W
Се препорачува употреба соларни панели
320 Wp
420 Wp
520 Wp
620 Wp
720 Wp
1050 Wp
1250 Wp
DC Максимална влезна Моќност
300 W
400 W
500 W
600 W
700 W
900 W
1200 W
DC максимален напон
Vpv DC30.2 VDC
DC напон спектар
Vpv 10.5 V~28 VDC
Максимална излезна моќност фактор
Во 99%
Максимална текст тековната
15 A
20 A
25 A
30 A
40 A
45 A
65 A
AC излезна моќност
200 W
300 W
400 W
500 W
600 W
800 W
1000 W
Максимална AC излезна моќност
200 W
300 W
400 W
500 W
600 W
1000 W
Анти-напон за заштита на
Осигурач
AC стандарден напон спектар
90 V-140/180~260 VAC
AC опсег на фреквенција
55 Hz~63 Hz/ 45 Hz-53 Hz
Излезна струја вкупно
хармонично нарушување
THDIAC
Фаза
Islanding заштита
VAC;f AC
Излез краток спој заштита
Тековната ограничување
Show
LED
Инсталација
Ѕидот виси
Ладење
Фан
Режим На Моќ
Ноќта Моќ
Температурата опсег
-25 ~60
Влажност
0~99%(Затворен Тип Дизајн)
Водоотпорен
Затворен Тип Дизајн
Електромагнетна Компатибилност
EN50081.part1 EN50082.part1
Енергетски Систем Нарушување На
EN61000-3-2 EN60950-1
Мрежа тест
DIN VDE 1026
Упатство
1,Инсталација Врска
1 , Црвена терминал : Поврзете DC позитивни, црна терминал : Поврзете DC негативни. Покаже на Слика 1.
Слика 1
2 , AC штекер : Поврзете со електричната мрежа. Стави ја страната на AC кабелот што има дупки во инверторот со
3 нога штекер и другата страна на AC кабелот за напојување за да дом 3 PIN AC штекер. Покаже на Слика 2.
Слика 2 Слика 3
3 , Прекинувач : Поврзете на конекции во вистинскиот начин, а потоа вклучете го прекинувачот. Инверторот почнува да се работи.

Подробности

Изходна Честота:
50 Hz /60 Hz
Номер На Модела:
GTI300W
Изходна Мощност:
301-400W
Размер:
18.7*12.6*5.1CM
Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
MAYLAR
Тип:
Инвертори ac и dc
is_customized:
Yes
Тегло:
1.15KG
Изходно Напрежение:
180-260В ac
Входно Напрежение:
10.5-28В dc

Те също купуват с този продукт