.

.

DC-DC конвертор 24 В стъпка надолу до 12 5А 60 W dc-dc конвертор, модул безплатна доставка

DC-DC конвертор 24 В стъпка надолу до 12 5А 60 W dc-dc конвертор, модул безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 20.78
Брой продукти
В магазина


DC-DC Конвертор 36v да 12v 5 Amax 60 Wmax За автомобили не-изолирани US$ 23.99 /парче
DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 30 A 150 W dc да dc конвертор модул US$ 33.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 20 A 240 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 10 A 120 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.99 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 12 V 5 A 60 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27.30 /парче
DC-DC Конвертор 36v да 12v 10 Amax 120 Wmax За автомобили не-изолирани US$ 25.99 /парче
DC-DC Конвертор 36v да 12v 15 Amax 180 Wmax За автомобили не-изолирани US$ 29.00 /парче
DC-DC Конвертор 12v да 24v 10 Amax 240 W За автомобили не-изолирани US$ 42.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 5 A 60 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот
Карактеристики имаме серија на DC 12v/24v чекор надолу за да 5v Конвертор 25 W, 50 W, 100 W, 150 Watts Напон Стабилизатор Широк спектар на текст 8~40v DC Излез 5v DC, 5 A/25 W, 10 A/50 W, 20 A/100 W & 30 A/150 W Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max. температура до +80 °C; Со преоптоварување / над-струја / над / низок напон заштита, стабилни перформанси. Авто обнова палета на Производот модел на V во V-од I-надвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.5 поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm)
Нашите производи се одлични за надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.

Подробности

Тип Изход:
Единична стая
Изходна Мощност:
51-100 W
is_customized:
Yes
Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Размер:
66x66x28mm
Входно Напрежение:
18V-30V
Изходен Ток:
5A
Изходно Напрежение:
12V
Изходна Честота:
--
Тегло:
200g
Номер На Модела:
24V60W

Те също купуват с този продукт