.

.

Направи си САМ 5D Diamond Sticker Two Fish Cross Stitch Живопис Home Decor диамантена мозайка, ръкоделие, занаяти, Коледа, подарък 35*35 см

Направи си САМ 5D Diamond Sticker Two Fish Cross Stitch Живопис Home Decor диамантена мозайка, ръкоделие, занаяти, Коледа, подарък 35*35 см

Оценки на купувача:

BGN 7.00 -7 %
BGN 7.50
Брой продукти
В магазина


Ако мислите дека декорација на вашиот дом е insipid и обичните,нашиот Крст Бод Дијамант Сликарство Колекции може да ви помогне да направите вашиот цртеж соба,спална соба и во други места стануваат vivifying.
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
DIY сликарство, оригиналност, да се направи слика со смола sequins,смола sequins уникатен сјај е блескави,сјае во светлина , моментално е најпопуларниот DIY украси.
Богатството и Среќа Дијамант Сликарство Везови Дома Декорација
Совршен за да ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара на различни декорација стил
Ние веруваме дека ќе се допаѓа многу!
Опис :
Материјал : Кристал+платно
Предмет тип : 5 D Дијамант сликарство
Модел : Две Риби
Боја : Како на сликата покажува
Платно Големина : 35*35cm/13.6*13.6 инчен
(1cm=0.39 Инчи)
Соба : Дневната Соба/Спалната Соба/Студија Соба/ Влез
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост
1. Референца пред операцијата чекори.
2. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.

Подробности

Стил:
Модерен
Брой цветове:
1-30
Форма На Диаманта:
Кръг
търговска марка:
ВКТЕХ
Форма:
Сподели
Област Оклейки:
Частично
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Вид На Модела:
Геометрична
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Материал:
Планински кристал, платно
Материал:
Планински кристал + платно
Тип Елемент:
5D диамантена живопис
Модел:
Две Рибки
Цвят:
Както е показано на фигура
Размер на платното:
35*35 см/13,6*13,6 инча(1 [email protected]
Номер На Модела:
102483

Те също купуват с този продукт