.

.

2.4 Ghz FrSky 7dbi модулна антена за RC модели XJT, DJT

2.4 Ghz FrSky 7dbi модулна антена за RC модели XJT, DJT

Оценки на купувача:

BGN 10.48
Брой продукти
В магазина

2.4 Ghz Fr Sky 7dbi Модул Антена за РК модел XJT, DJT
Должина : 110mm
Ширина : 91mm
Дебелина : 14mm
Конектор : Внатрешен навој и Дупка
Фреквенција : 2400~2500
V. S. W. R. :
Отпорност : 50ohm
Внимание : на предната страна(како Стрелките напред) се ориентираат во модел кога го користите.
Ние двојно проверени секоја антена пред превозот, бидете сигурни дека не постои ОБРАТНА прашање, не грижете се и бесплатни за купување!
- НЕ РАБОТИ СО TARANIS X9 D/X9 DPLUS.
Оваа антена монтира на Fr Sky DJT RF модул. (DJT не вклучувајќи ги, за да покажат само!)
X 1 парче
Внимание пред Цел :
Стандардната бесплатен превозот од Кинески Регистрирате Воздух Mail , кои испорачуваат брзина не е стабилна, понекогаш и неколку дена ќе стигнат до вашата рака, понекогаш треба повеќе од два месеца, ве молиме да се признае за тоа!
Ако треба побрзо и сигурна испорака метод или итно за тоа, ве молиме изберете EXPRESS !! Овој консензус е минимум почит за нашите сериозна работа, бидејќи не постои тело може да се контролира пост воздух mail превозот брзина!
****
Ние не се добредојдени и се спротивстави на малициозен купувачи, кои се купат и да се знае пост воздух mail превозот штета , и отворете испорака одложување спорови цел за наплата и бесплатно добивате производи. За такви купувачи, откако се наоѓаат, да се повлече во црна име на листата, никогаш не соработуваат повторно!
***** Повеќето од објектите ќе бидат испратени во рок од 1~4 работни дена .Бидете сигурни дека за да се остави телефонски број кога пополнување вашиот купувачот информации. За да се обезбеди да добиваат по минимален данок, пратката ќе ви биде испратен како ПОДАРОК и да се направи мала царинење вредност(како што $5), купувачи се одговорни за какви било царински давачки или ДДВ се наплаќа. ( Pls ја напушти mesaage ако имате посебни барања. ) Ве молиме да се советува меѓународната испорака hightly зависи од вашата локална царина и пост услуга. Chinapost Воздух пошта обично трае 18 - 35 работни дена да повеќето земји во Европа,30 -40+ работни дена да руската Федерација, Бразил, Јужна Америка .

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Технически параметри:
Стойност 2
За Тип Превозно Средство:
Самолети
търговска марка:
SKYAREA
Материал:
Пластмаса
RC Parts & Ркц:
Антена
Пластмасов Вид:
PE
Номер На Модела:
АНТЕНА 7ДБ
Принадлежности За Инструменти:
АНТЕНА 7ДБ
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
АНТЕНА 7ДБ
Актуализация На Части / Аксесоари:
АНТЕНА 7ДБ
Атрибути пълно с:
АНТЕНА 7ДБ

Те също купуват с този продукт