.

.

Cawanerl предния капак на автомобила, 4-врати и багажник гумено уплътнение оборудване запечатване уплътнение комплект оборудване запечатване на уплътнението оборудв?

Cawanerl предния капак на автомобила, 4-врати и багажник гумено уплътнение оборудване запечатване уплътнение комплект оборудване запечатване на уплътнението оборудв?

Оценки на купувача:

BGN 175.98
Брой продукти
В магазина


Карактеристики :
100% нов бренд
Одговара/За Lexus LX LX570 LX470 LX450
Материјал : EPDM гума
Боја : Црна (како што се покаже во слика)
Апликација (Инсталација позиција) : Автомобил 4-Врата,Врата на Дното,Мотор(Аспиратор),Багажникот,А-Столбови,Б-Столбот,C-Столб
Функција :
Подобрување на leakproofness на вашиот автомобил, кој направи вратата на багажникот,затворање на хаубата цврсто.
Намалување на тротоарот и правец на бучава помине во автомобил, избегнување на прашина и дожд во автомобил,за да се подобри комфорт при возењето ,
-Може да се применува за да се печат на целиот автомобил, кој врши добро во водоотпорен, dustproof, и soundproof.
Топло Совети :
1.Пред да се инсталира на запечатување лента,ве молиме да користите неутрален детергент измијат нечистотија и прашина;
2. Иако запечатување ленти се самолепливи,со цел да инсталирате повеќе цврсто,можете да го користите лепак;
3.Откако ќе го инсталирате на запечатување лента,ве молиме да не се мијат вашиот автомобил во рок од една недела.
4. Ако најдете некоја заштитна фолија на селотејп паѓа исклучени во транспортот,ве молиме да не грижете се, тоа не влијае на функцијата на селотејп .
Пакет Листа ( Бидејќи автомобил модел е различен,должината на запечатување ленти тие го бараат е, исто така, различни. ) :
1. Биг-Г За Автомобил Худ (4-4.5 Метри)
2. Биг-Г За Автомобил 4-Врата(10-12 Метри)
3. P-Форма За Автомобил 4-Врата Дното(4-5 Метри)
4. Станот-D За Автомобили Багажникот (4.5-5.5 Метар)
5. Еден Пар Z-Форма За Автомобил-Столб (Околу 2 Метри)
6. Еден Пар Б-Форма За Автомобил Б-Столбот (Околу 1.6 Метри)
7. Еден Пар C-Форма За Автомобил C-Столб (Околу 2.4 Метри)

Подробности

Тип Елемент:
Пълнители, Лепила И Уплътнители
търговска марка:
cawanerl
Името На Модела:
За LX570 Lexus LX LX470 LX450
Широчина На Елемента:
0.4inch
Тегло На Продукта:
1.5kg
Дължина На Продукта:
1200inch
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
специални характеристики:
Изолация шумовая, водоустойчив, пылезащитная
Височина На Продукта:
0.4inch
Вид На Материала:
Дъвка
Приложение:
Автомобил, 4-Врати, Шасито На Вратите, Предния Капак, Багажника, Стойка И Стойка В Стойка С

Те също купуват с този продукт