.

.

Реал. 925 сребро Lucky Dog Bone висулка колие скоростна верига 18 GTLX458

Реал. 925 сребро Lucky Dog Bone висулка колие скоростна верига 18 GTLX458

Оценки на купувача:

BGN 16.00 -13 %
BGN 18.38
Брой продукти
В магазина


ДРУГИ УБАВИНА НАКИТ
Име : Реален. 925 sterling silver Куче Коска Pendant Ѓердан Кутија Синџир 18" GTLX458
Материјал : 925 Sterling Silver
Белег : S925
Големина : 6mm*13mm(0.23"*0.51")
Кутија Wraped : Да
Ветено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест
2.100% Вистински 925 Sterling silver
Превозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.
НИ Купувачот, 10-18days
Други Земјата на Купувачот,25-38days
1inch=25.4 mm ,1mm=0.03937 инчен
** * Што е 925 sterling silver?**
925 сребрен значи среброто имаат 92.5% Чисто сребро во тоа. без разлика handness,блесок,antioxidation е конкурентна содржина, Е меѓународно признат Висок квалитет Jewellry.
**Зошто 925 сребрен jewellry ќе стане црно по носат долго време?
`сребро и сулфур во воздухот имаат реагираат ако не може да се заштити добро. (нема вода е подобро)
сребро и toxin во вашето тело има реагираат биде црна
**Како да се справи со црна сребро jewellry?
Сребрена облека да се расчисти тоа.најдобрите и добар начин
Без вода е подобар
** Зошто некои 925 сребрен jewellry позлатен 18 K Бело Злато?
Да се заштити сребрена боја боја на косата и да се направи jewellry изгледа повеќе сјај и светли.
Занает
Очекувано време на Испорака :
= 10-20 дена за САД
= 18-35 дена да Канада,велика БРИТАНИЈА,Irland ,Франција,Германија и други Земји од Западна Европа
= 21-40 дена на руски и Источна Европа Земји
= 16-30 дена во Австралија и New Zerland
= 25-60 дена во Јужна Америка Земји
= 10-25 дена до Јужна Кореја,Јапонија и Југоисточна Азија Земји = 16-35 дена до други Азиски Земји Брод од страна на EMS ако вашата цел повеќе од $200 Подолу $200 ако у сакате EMS, Екстра $25 Вети дека сите парцели во прилог следење на број по испраќаат

Подробности

Тип Елемент:
Колиета и гердани
Глоба или мода:
Добре
търговска марка:
УСМИХНЕТЕ СЕ НА СУТРИНТА
Размер На Кулон:
6мм*13 мм(0.23*0.51)
Тип Колиета:
Веригата Колиета
Тип Сертификат:
CCGTC
Стил:
Романтика
Тип На Метали:
Сребро
Номер На Модела:
GTLX458
Номер На Сертификат:
SZ
Централен Камък:
Няма
Моторен Тип:
Звено На Веригата
Метален Печат:
925 Sterling
Страничната Камък:
Няма
Случай:
Годишнина
Формамодел:
Домашни любимци
Пол:
Унисекс
Цвят:
Бял
Случай:
Сватба, парти, подарък, коктейл.
Брой:
1бр (висулка + верига)
Пакет:
Увита Подарък Кутия
Дизайн:
Кучето Кости Висулка Колие
Отличителен знак:
s925
Материал:
Сребро проба 925
Дължина:
18

Те също купуват с този продукт