.

.

925 сребро тайл сребро Соломон хексаграм отворен пръстен за мъже и жени кухи Звездата на Давид Ханука еврейския регулируем размер

925 сребро тайл сребро Соломон хексаграм отворен пръстен за мъже и жени кухи Звездата на Давид Ханука еврейския регулируем размер

Оценки на купувача:

BGN 13.00 -10 %
BGN 14.38
Брой продукти
В магазина


Други убавина накит
Име : 925 Sterling SIlver Прилагодливи Нежен Соломон Hexagram Прстен за Мажи & Жени Отвори Ѕвездата на Давид Ханука Еврејски Накит
Материјал : 925 Sterling Silver
Белег : S925
Големина : прилагодлив
Кутија Wraped : Да
Ветено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест
2.100% Вистински 925 Sterling silver
Превозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.
НИ Купувачот, 10-18days
Други Земјата на Купувачот,25-38days
1inch=25.4 mm ,1mm=0.03937 инчен
**Вети : Прифати врати ако у не ми се допаѓа тоа Не coz проблеми со квалитетот по receiived тоа. Купувачот одговорен превозот надомест.**
Ние Нудиме најдобар сервис и добар квалитет за вас, Ние би сакале да објасни зошто нашата цена е толку голема трае долго време, Но не сакате да извинување за квалитет на секоја минута. Ајде да се Изгради долг односи со вас. сите други jewellry ако у допаѓа, pls контакт со мене, Купувачот е прво.
** * Што е 925 sterling silver?**
925 сребрен значи среброто имаат 92.5% Чисто сребро во тоа. без разлика handness,блесок,antioxidation е конкурентна содржина, Е меѓународно признат Висок квалитет Jewellry.
**Зошто 925 сребрен jewellry ќе стане црно по носат долго време?
`сребро и сулфур во воздухот имаат реагираат ако не може да се заштити добро. (нема вода е подобро)
сребро и toxin во вашето тело има реагираат биде црна
**Како да се справи со црна сребро jewellry?
Сребрена облека да се расчисти тоа.најдобрите и добар начин
Без вода е подобар
** Зошто некои 925 сребрен jewellry позлатен 18 K Бело Злато?
Да се заштити сребрена боја боја на косата и да се направи jewellry изгледа повеќе сјај и светли.
Ние вети на нашите прстен е вистински 925 фунта сребро.
Очекувано време на Испорака :
= 10-20 дена за САД
= 18-35 дена да Канада,велика БРИТАНИЈА,Irland ,Франција,Германија и други Земји од Западна Европа
= 21-40 дена на руски и Источна Европа Земји
= 16-30 дена во Австралија и New Zerland
= 25-60 дена во Јужна Америка Земји
= 10-25 дена до Јужна Кореја,Јапонија и Југоисточна Азија Земји
=
16-35 дена до други Азиски Земји
Брод од страна на EMS ако вашата цел повеќе од $200
Подолу $200 ако у сакате EMS, Екстра $25
Вети дека сите парцели во прилог следење на број по испраќаат
С
AQ
:
П : Како е комбинација на превозот ракување пресметува ? О : за Дополнителни превозот цена е додадени за секој дополнителен објект.

Подробности

Размер На Пръстен:
Промяна на размера
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
Пол:
Унисекс
Формамодел:
триъгълник
Тип На Метали:
Сребро
Тип Инсталация:
Няма
Номер На Сертификат:
sz
Тип сертификат:
CCGTC
Стил:
Модерен
Номер На Модела:
GTLJ785
Случай:
Годишнина
търговска марка:
УСМИХНЕТЕ СЕ НА СУТРИНТА
Метален Печат:
925 Sterling
Страничната Камък:
Няма
Вид На Пръстените:
Сватбени Комплекти
Централен Камък:
Няма
Материал:
Сребро проба 925
Случай:
Сватба, парти, подарък, годеж,
Отличителен знак:
s925
Тест Сертификат:
Може Да Предложи
Увити:
ДА
Дизайн:
Дейвид от Star Open Ring
Размер:
Size 4.75-9(adjustable size)

Те също купуват с този продукт