.

.

Vintage Круша 5x7mm 14Kt Yellow Gold Diamond Blue Tanzanite обици за продажба E0002

Vintage Круша 5x7mm 14Kt Yellow Gold Diamond Blue Tanzanite обици за продажба E0002

Оценки на купувача:

BGN 687.00 -5 %
BGN 723.20
Брой продукти
В магазина


1.69 Кт Солидна 14 Kt Жолто Злато Дијамантски Обетки Tanzanite
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0. 36 ст
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Tanzanite : 100% Природни
Карат Тежина : 1.33 кт
Намалување на : Круша (5x7mm)
Боја : Многу Добро
Метал Тип : Цврсти 14 Kt Златно-Жолта
Злато Тежина (грами) : 3.14 g
Стил : Дијамантски Обетки Tanzanite
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се измени за да се вклопи во една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС".

Подробности

Тип Обеци:
Обеци-Капки
Глоба или мода:
Добре
Стил:
Класически
Метален Печат:
14к
Номер На Модела:
Е0002
Централен Камък:
Tanzanite
Тип На Метали:
Жълто Злато
Случай:
Сватба
Формамодел:
Капка Вода
Пол:
Жени
Тип Сертификат:
NGSTC
търговска марка:
Любовни бижута
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
is_customized:
Yes
Централен Камък:
100% Натурален Tanzanite
Основната Кройката Камък:
Круша (5х7мм)
Основният Камък Карата Тегло:
1.33 Ct
диамант:
100% натурален
Диамантена Яснота:
SI(G-H)
Диамантена Кройката:
Кръг
Тип Сертификат:
Няма

Те също купуват с този продукт