.

.

Изискани бижута на реколта трилиона 8 мм твърди 14kt два тона злато tanzanite пръстен SR335

Изискани бижута на реколта трилиона 8 мм твърди 14kt два тона злато tanzanite пръстен SR335

Оценки на купувача:

BGN 971.00 -5 %
BGN 1022.40
Брой продукти
В магазина


2.35 Кт Солидна 14kt Две Тон Злато, Дијаманти ААА Tanzanite Прстен
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.17 кт
Намалување На : Круг (Full Сечење)
Јасност : SI
Боја : G-H
Tanzanite : Вистински Природен
Карат Тежина : 2.18-каратно
Намалување на : Трилиони (8x8mm)
Јасност : ААА
Метал Тип : Цврсти 14k Злато-Бело/Жолта
Злато Тежина (грами) : g 2.90
Стил : Дијамант & Tanzanite Прстен
Прстен Големина : 6.5
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.

Подробности

Размер На Пръстен:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
Централен Камък:
Tanzanite
Метален Печат:
14к
Пол:
Жени
Номер На Модела:
SR335
Тип сертификат:
NGSTC
Страничната Камък:
диамант
Случай:
Парти
търговска марка:
ЛАНМИ
Тип Инсталация:
Инсталиране на клипса
Формамодел:
триъгълник
Стил:
Модерен
Тип На Метали:
Бяло Злато
Вид На Пръстените:
Годежни Пръстени
is_customized:
Yes
Метален Печат:
14к
Тип На Метали:
Многоцветное злато
разфасоват:
Трилион 8мм
Централен Камък:
Tanzanite
Тип сертификат:
Няма

Те също купуват с този продукт