.

.

най-евтиният 5-битов хидравличен сензор за измерване на налягането на водата от неръждаема стомана 0-100 Mpa манометър предавател

най-евтиният 5-битов хидравличен сензор за измерване на налягането на водата от неръждаема стомана 0-100 Mpa манометър предавател

Оценки на купувача:

BGN 137.60
Брой продукти
В магазина


евтини 5 малку не ' рѓосувачки челик хидраулични вода притисок мерење сензор 0-100 Mpa притисок мерач предавателот
Нерѓосувачки челик прецизност дигитален мерач на притисок 5-цифрен LCD екран со ултра-ниско-енергетски дизајн 3.6 V литиум батерија може да работи непрекинато повеќе од две години ofnormal; сите од нерѓосувачки челик ласерски заварени високо ниво на безбедност, и метар има автоматско исклучување, осветлување, во согласност со различни функции, како aspeak индустриска лабораторија средини
Домување Материјал : Сите не ' рѓосувачки челик 304
Табот Големина : M20 x 1.5 (не-калибрација направено)
Мерен опсег : -0.1-0- 100mpa (во рамките на опсегот опции)
На точноста : 0.4 (стандардно) може да се прилагоди 0.2
Фабриката основни : Увезени дифузен силикон
Заварени домување : Нерѓосувачки челик ласерски заварување
Медиумите Барања : нерѓосувачки челик корозија-слободен вода, гориво и масло може да се користи од страна на
Амбиентална температура : -20 ~ 70
главната карактеристика
1 : главниот екран ги прикажува реално време притисок 5
2 : следење на владата и на врв на режимот на копчето да се префрлиш
3 : Overvoltage Трепка совети како да се избегне overvoltage штета метар
4 : бела светлина за ноќно гледање
5 : 7 видови на притисок единица за конверзија, меѓународно
6 : стекнување стапка од 1 sec / време до 4 пати / sec опција за пошироката
7 : Автоматско исклучување функција се протега на батеријата
8 : Надворешни копчиња може да се расчисти, на врвот вклучите, се префрлат машини
За избор : најдобар оперативен опсег за метар делот помеѓу 1/3 ~ 1/2, кога вистинскиот избор на достапни опсег X2, и земајќи ги во предвид максималното можно работен притисок за да одберете некој релативно близок опсег.
На пример, нормален работен притисок 0.4 Mpa Максимален работен притисок 0.5 Mpa, 0.4 X2 = 0.8 Одберете 1mpa опсег.
На пример, нормален работен притисок 0.4 Mpa Максимален работен притисок 2 Mpa, треба да се разгледа на соодветен спектар сегмент (поради дигитални метар може да преоптоварување 1.5 пати) беше 1.

Подробности

Цвят:
От 0 до 1 Mpa, от 0 до 4 Mpa, от 0 до 6 ипп, от 0 до 10 Mpa, от 0 до 16 Mpa, от 0 до 25 Mpa, от 0 до 40 Mpa, от 0 до 60 Mpa, от 0 до 100 Mpa
Номер На Модела:
YB 100
търговска марка:
Кальцензор
Място на произход на стоките:
Шанхай, Китай (Континентален)
Обхват:
0-100мпа по избор
съединител:
М 20*1.5
Точност:
0.4

Те също купуват с този продукт