.

.

Китай оптичен слепи кух вал ротационен энкодер - позиционен энкодер серия GHB58 се прилага към са провокиращи все машина

Китай оптичен слепи кух вал ротационен энкодер - позиционен энкодер серия GHB58 се прилага към са провокиращи все машина

Оценки на купувача:

BGN 100.80
Брой продукти
В магазина


Кина оптички слепи шупливи вратило ротари енкодер - GHB58 серија positional енкодер се применуваат за удирање машина
Забелешка : ве Молиме оставете порака или испратете ни барање ако сакате другите пулсот и излез !
Примена И Карактеристики
Се користи во автоматска контрола, мерење, робот X-Y работна платформа, печатење и пакување.
Внатрешни ASIC уреди, висока сигурност, долг живот, силни анти-мешање. повеќе цврст метал домување може да анти-шок. Штекерот на крајот метал интерфејс групи на водоотпорен заштита.
Модел
Електрични спецификации
Излез коло
Отворен колекторски излез
Излезниот напон
Push-pull комплементарни излези
возачот
Напон
5~30 V
5~30 V
5±0.25 5~30 V
5±0.25 5~30 V
Тековната потрошувачка
≤80m A
≤80m A
≤80m A
≤150m A
Оптоварување тековната
40m A
40m A
40m A
60m A
Излез висок
Мин Vcc*70%
Мин Vcc-2.5 V
Мин Vcc-1.5 V
Мин 3.4 V
Излез низок
МАКС 0.4 V
МАКС 0.4 V
МАКС 0.8 V
МАКС 0.4 V
Подемот време Tr
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 200ns
Падот време Тф
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 200ns
Највисока фреквенција одговор
300k Hz
300k Hz
300k Hz
300k Hz
Механички spec
Максимална брзина r/мин
Почнувајќи вртежен момент
Оска максимално оптоварување
Влијание
Анти-вибрации
6000
Радијална 50 N Axial 20 N
50 G/11ms
10 G од 10-2000 Hz
Момент на инерција
Работа Температура
Температура На Чување
Степен На Заштита
Тежина
4 x 10.-8kgm⊃2;
-40~85ºC
-40~85ºC
IP50
300g
Димензии
ко nnections
Сигнал
А
Б
Z
A-
Б-
Z-
Vcc
GND
Боја
Зелена
Бела
Жолта
Браун
Сива
Портокал
Црвена
Црна
Без превртена сигнал
Зелена
Бела
Жолта
-
-
-
Црвена
Црна
Ве молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .
Или можете да испратите барање за нас пред место цел . Инаку ќе го испратите модел имаме во акции автоматски .

Подробности

Цвят:
500ппр пушпульное, 1000ппр пушпульное, 1024ппр пушпульное, 2000ппр пушпульное, 2048ппр пушпульное, 2500ппр пушпульное
търговска марка:
Кальцензор
Номер На Модела:
GHB58-12
Място на произход на стоките:
Шанхай, Китай (Континентален)
Кух вал:
12mm
външен диаметър:
58мм
форма o:
npn, pnp, двутактов, този драйвер

Те също купуват с този продукт