.

.

Zhongshan Shang Зъб SF-104 хладилник фризер термостат електронен цифров дисплей температурен регулатор

Zhongshan Shang Зъб SF-104 хладилник фризер термостат електронен цифров дисплей температурен регулатор

Оценки на купувача:

BGN 71.20
Брой продукти
В магазина


Модел : дигитален термостат (замрзнати) SF-104
Мерење на температура на екранот опсег : -45 ~ 45
Мерење на точност : ± 1
Вкупната димензија (mm) : 77mm (должина) x 35mm (ширина) x 60mm (D)
Работна околина : -10 ~ 60
Релативна Влажност : 20% до 90% (без кондензација)
За контрола на температурата, и испарувачот фан контрола
Се одмрзне греење жица контрола
Автоматски / рачен електричен се одмрзне
Време / температура прекинат се одмрзне
Компресор одложување започнете
Компресор реле : 20 A/1 HP
Параметар за заклучување, само-дијагноза
Копче операција да ги повратите фабричките вредности
Погоден за воздушно ладење ниски температури замрзнувачи, ладно складирање
Температурата уреди со покажувач на сондата : два, 2 метри
Компресор : нормално отворен 20 A/250 VAC
Се одмрзне греење жица : нормално отворен 10 A/250 VAC
Испарувачот фан : нормално отворен 5 A/250 VAC
А, функција
• Мали интегрирани интелигентна контрола, директна контрола 1 Коњ (HP) компресор.
• Температура на екранот контрола на температурата/manual/автоматски електрични одмрзнување/испарувачот фан контрола на температура/време крајот се одмрзне
Поставување заклучување/меморија/параметар/себе дијагноза
Второ, технички параметри
l Надворешни запечатени трансформатор излез AC 12 V (1 конвертор може само да бидат опремени со само 1 термостат)
2 Температура-уреди со покажувач на сонди NTC . 2 (Cuvin, се одмрзне контрола). 2 -метар-долг (без оглед на позитивни или негативни)
3 Температура на екранот модел како што е соодветно -45~45 ℃( -40~120f ) Точност ±1ºc (±2 F)
4 Контрола кромид -45-45 ℃( 40 ~ l20f ) На фабрички вредности. ℃(32f)
5 Т Амбиентална температура : -10~6 0'C ( 14~140f ) Релативна влажност од 20%-90% (Без кондензација)
6 Реле контакт капацитет
.Компресор нормално отворен 20 A/250 VAC (Може да се користи за 1 Компресор коњ, во текот на AC контактор)
• Се одмрзне и топлина придонеси нормално отворен 10 A/250 VAC (Може да се користи се до 1 KW оптоварување во текот на AC контактор
• Испарувачот фан : нормално отворен 5 A/250 VAC
Параметар опис
Параметри
Функција
Поставување опсег
Фабричките вредности
E1
Минимална контрола на температурата
-45 ° c/-40 с~ контрола на температурата
-35℃/-31℉
Е2
Највисоката температура
Контрола на температура ~45 ° c/120 f
20 ° c/f 68
E3
Температурата се врати разликата
1 ~10℃/1~18℉
4 ° c/7 f
E4
Одложување start time
0 ~10 минути
2 Минути
E5
На температурна сонда калибрација
-5~5℃/℉
0
E6
На одмрзнување калибрација
-5~5℃/℉
0
Ц1
Температурата единица
0= Целзиусови Степени 1= Целзиусови
0
Ф1
Одмрзнување време
1 ~60 минути
20 Минути
F2
Одмрзнување интервали
0 ~24 часа
6 Часа
F3
Се одмрзне престанок температура
0 ~20℃/32~68℉
8 ° c/с 46
F4
Одмрзнување температура на екранот
0= На температура на екранот 1= одмрзне почеток на температурата
0
F5
Фан контрола
0= И синхронизација
1= Работи ( освен крем ) Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.

Подробности

Стил:
Стоящи и висящи на стената
Максимална Измерена Температура:
49°C И По-Ниска
Номер На Модела:
SF-104
Вид Хранене:
зарядно устройство
Теория:
регулатор на температурата
Тип На Дисплея:
Цифров
Използването на:
На закрито
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу

Те също купуват с този продукт