.

.

Нов тотална станция Topcon Gowin TKS 202 за геодезия Гаранция 1 година

Нов тотална станция Topcon Gowin TKS 202 за геодезия Гаранция 1 година

Оценки на купувача:

BGN 3680.00
Брой продукти
В магазина


НОВИ TOPCON GOWIN TKS-202 ВКУПНО СТАНИЦА
/* Стил Дефиниции */ табела.Mso Normal Table {mso-style-name : "Табела Нормален"; mso-tstyle-rowband-size : 0; mso-tstyle-colband-size : 0; mso-style-noshow : yes; mso-style-приоритет : 99; mso-style-родител : ""; mso-баласт-alt : 0in 5.4 pt 0in 5.4 pt; mso-para-маргина-врвот : 0in; mso-para-маргина-право : 0in; mso-para-маргина на дното : 10.0 pt; mso-para-маргина-лево : 0in; line-height : 115%; mso-pagination : вдовица-сирачиња; font-size : 11.0 pt; font-family : "Calibri","sans-serif"; mso-ascii-фонт-семејство : Calibri; mso-ascii-theme-font : мали-латинска; mso-hansi-фонт-семејство : Calibri; mso-hansi-theme-font : мали-латинска;}
Новиот Go Win TKS-202 вкупно stationcombines традиционалните нерамен терен-подготвени квалитетот и точноста со економските,компактен дизајн кој е совршен за секојдневно мерење и positioningapplications како што topo, изградба на изгледот и форензички докази собир.
Go Win TKS-202features :
2" Аголна Точноста Економски, вредност цени мерење решение Солиден, издржлив, отпорен на вода дизајн, IP54 оценет Прошири, полн нумеричката тастатура На одборот програми & 24,000 точка складирање на податоци се Идеални како изградбата на stakeout вкупно станица Совршена, како форензички докази за мерење и снимање инструмент Супериорен, кога се комбинираат со податоците колектор и поле на софтвер На Go Win е висока вредност вкупно станица. Изграден за професионална кои needsboth прецизност и издржливост. На Go Win TKS-202 претставува заложба tosupplying анкетирање, изградба и за спроведување на законот со светот mostcost ефикасни, квалитетни и позиционирање инструмент.
Користите on-board софтвер да layoutpoints во областа, уверен дека ќе биде правото на целта. Или, додадете yourown податоци колектор, да се кандидира софтверски пакети прилагодени на задачите сакате toperform.
Topcon Gowin TKS202 вкупно станица
Огромна меморија поени : 2400 поени
На располагање три јазик верзија : англиски, шпански, португалски
Совршена боја
Агол точноста е 2"
Мини литература : 1"
Слика : Простум
Зголемување : 30*
Минимална фокус : 1.3 m
Растојание на точноста : 2mm+2ppm
Еден призмата : 2000m
Долго време на животниот век на батеријата : 14 часа
Ние, исто така, имаат сосема нов Leica, Topcon, Nikon и Јужна вкупно станици во парк.

Подробности

Тип Изход:
TAS
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
202
Име:
Topcon

Те също купуват с този продукт