.

.

Високото качество на 1 година гаранция твърд вал им резервна оптичен ротационен энкодер серия GHS78 се прилага за инженеринг служител оборудване

Високото качество на 1 година гаранция твърд вал им резервна оптичен ротационен энкодер серия GHS78 се прилага за инженеринг служител оборудване

Оценки на купувача:

BGN 152.80
Брой продукти
В магазина


Примена И Карактеристики
l ASIC уреди внатрешни, добра сигурност, долг живот, анти-притискање на перформансите.
l ' Рѓосувачки челик вратило има поголема стабилност и заштита.
l Метална школка е повеќе солидна и анти-влијание.
l Штекер крајна употреба водоотпорен метал интерфејс заштита
l Имајќи оптоварување тешки, анти-масло и вода.
l Примена на широк спектар на механички и за индустриска контрола.
l 10 ~ 5400 пулсира по желба : (Други пулсира достапна на барање)
l Висок степен на заштита е задолжително
Модел
Електрични спецификации
Излез коло
Отворен колекторски излез
Излезниот напон
Push-pull комплементарни излези
возачот
Напон
5~30 V
5~30 V
5±0.25 5~30 V
5±0.25 5~30 V
Тековната потрошувачка
≤80m A
≤80m A
≤80m A
≤150m A
Оптоварување тековната
40m A
40m A
40m A
60m A
Излез висок
Мин Vcc*70%
Мин Vcc-2.5 V
Мин Vcc-1.5 V
Мин 3.4 V
Излез низок
МАКС 0.4 V
МАКС 0.4 V
МАКС 0.8 V
МАКС 0.4 V
Подемот време Tr
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 200ns
Падот време Тф
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 1us
МАКС 200ns
Највисока фреквенција одговор
300k Hz
300k Hz
300k Hz
300k Hz
Механички spec
Максимална брзина r/мин
Почнувајќи вртежен момент
Оска максимално оптоварување
Влијание
Анти-вибрации
6000
Радијална 25 N Axial 15 N
50 G/11ms
10 G од 10-2000 Hz
Момент на инерција
Работа Температура
Температура На Чување
Степен На Заштита
Тежина
4 x 10.-8kgm⊃2;
-40~85ºC
-40~85ºC
IP50
650g
Димензии
Врски
Сигнал
А
Б
Z
A-
Б-
Z-
Vcc
GND
Боја
Зелена
Бела
Жолта
Браун
Сива
Портокал
Црвена
Црна
Без превртена сигнал
Зелена
Бела
Жолта
-
-
-
Црвена
Црна
Ве молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .
Или можете да испратите барање за нас пред место цел . Инаку ќе го испратите модел имаме во акции автоматски .

Подробности

търговска марка:
Кальцензор
Номер На Модела:
СГС78
Място на произход на стоките:
Шанхай, Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт