.

.

Изходен ток сигнал сензор за посока на вятъра (сигнал: 4-20ma) предавател на вятъра

Изходен ток сигнал сензор за посока на вятъра (сигнал: 4-20ma) предавател на вятъра

Оценки на купувача:

BGN 126.40
Брой продукти
В магазина


Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големо
Ние обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.
100% задоволството на Клиентите е нашата цел
Ве молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.
Ако ви треба производи во големи количини,
Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!
Предмет :
Може да се широко се користат во оранжерии, заштита на животната средина, аеродроми, бродови, доковите, тешки машини, кранови, пристаништата, терминалите, кабел автомобили, нема потреба да се измери брзината на брзината и насоката на место.
Технички параметри :
Име На Производ
HYXC-FX Правец на ветер сензор
Модел
FXC (Стандардно)
FXV
FXD
Повратен сигнал
4~20m A
0~5 V
RS485
Моќ дисипација
≤700m W
≤300m W
≤300m W
Мерен опсег
16 правци(Стандардно)
0~360 º
0~360 º
Резолуција на односот на
0.1 m/s
Започнете со брзина на ветрот
0.5 m/s
Систематски грешки
±3%
Работна температура
-40℃~80℃(-40℉~175℉)
Материјал
Алуминиум легура
Напојување
DC12~24 V
FXV
FXD-
Правец на ветер(Тековна сигнал одговара на маса)
Димензии : (mm)
Инсталации Дијаграм
Пакет Оглас : 1 X Правец на ветер сензор
ПЛАЌАЊЕ :
1. Ние прифаќаме Alipay,Pay Pal,Western Union или Банкарски Трансфер Т/T тука.
2. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
ПРЕВОЗОТ :
1. Ние Брод на Светот, освен некои counntries и APO/FPO.
2. Сите предмети ќе биде испратена навремено по плаќање на проверка. Предмети ќе пристигне во 30-45 дена.
Доаѓањето времето зависи дестинација и други фактори, тоа може да трае до 45 работни дена.
3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
4. Ве молиме НЕ го изберат Економија регистрирани пакети како на превозот начин, ако не можат да чекаат трпеливо во shippin време ние се прогласи.
5. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.

Подробности

Номер На Модела:
FXC
Изходен Сигнал:
4~20ma
разсейване на мощност:
≤700mW
Обхват На Измерване:
16 дестинации
Коефициент на разрешение:
0,1 м/с
Начална скорост на вятъра:
0,5 м/с
Системни грешки:
±3%
Работна температура:
-40℃~80℃
Материал:
Алуминиева сплав
източник на захранване:
DC12-24V

Те също купуват с този продукт