.

.

1 завъртете / минута ~ 6000 завърта / минута DT2010C текстил и машиностроительная промишленост печат преносим стробоскоп

1 завъртете / минута ~ 6000 завърта / минута DT2010C текстил и машиностроительная промишленост печат преносим стробоскоп

Оценки на купувача:

BGN 400.00
Брой продукти
В магазина

Текстилната и Машинската Индустрија Печатење Преносни Stroboscope 1 rotate / минута ~ 6000 ротира / минута
Stroboscope е исто така познат како инструмент, stroboscope светилка, tachometer. Инструментот може да бидат издадени краткорочни и чести флеш, кога прилагодување на трепка фреквенција за да одговара на мери објект (како на пример : мотор) брзина на ротација или движење блиску до или синхронизираат, правење на високо-брзина на движење на мери објектот да биде бавно движења или релативно статично.
Луѓето лесно може да се набљудува со голема брзина се движат предмети,' површината на квалитетот и физички активности, исто така, може да се анализира објект е осцилација, движејќи се contrail и набљудување на печатење на on-line. Congeal не престане да се движи.
Stroboscope широко се користи во пакување и печатење индустрија, може да се врши увид на високо-брзински печатење процес хроматографија услови, мастило боја појавување, модел за сечење, дупчење, виткање on-line материјал мониторинг, етикети, форми, flexo, гравирање означување симбол во откривање.
Технички параметри :
Тип
DT2010 C
Работна сила
AC НАПОН 220 V
Работна фреквенција
50 Hz~60 Hz
Вкупна Моќност
25 W~100 W
Внатрешни предизвика фреквентен опсег :
1roll / минута ~ 6000 ролни / минута
Надворешен Поттикнувач фреквентен опсег
1 тркалаат / мин ~ 30000 ролни / минута
Германија Hyman светилка,
работен век е повеќе од сто милиони пати
Работна температура
0°C~50°C
Релативната влажност
понизок од 75°C
Индикатор светлото спецификации :
1 . FPM : линеарна брзина индикатор светлина
2. Hz : фреквенција индикатор светлина
3. SIG : Надворешен поттикнувач индикатор светлина
4. РЕЖИМ на : Внатрешни предизвика индикаторот светлина
Копче-притиснете операција насоки :
1. ×2 под внатрешна режим, оваа опција може да се зголеми фреквенцијата geminately
2. ÷2 под внатрешна режим, оваа опција може да се намали половина на фреквенција
3. HZ/ FPM промет се префрлите
4. + линеарна брзина фреквенција покажува зголемување
5. - линеарна брзина фреквенција покажува намалување
6.

Подробности

Номер На Модела:
DT2010C
Направи си Сам пособия:
Електрически
Работна мощност:
AC 220V + / -10%
Работна Честота:
50 Hz~60 Hz
силата на:
25 W~100 W
Работна температура:
0~50 градуса
Относителна Влажност На Въздуха:
Под 75°C
Вътрешен честотен обхват на спусъка:
1 ролка / минута ~ 6000 роли / минута
Честотен обхват на външния спусъка:
1 ролка / мин ~ 30000 роли / мин
Характеристика:
Немска лампа, дълъг срок на експлоатация време строб - до 10 милиарда пъти
Приложение:
Машини, печатно, лека промишленост, текстил и т.н.

Те също купуват с този продукт