.

.

MRHUANG Plum / STAR Zircon 40pcs 12*12MM AAA Клас STAR Shape кубичен цирконий направи си САМ бижута доставка Безплатна доставка

MRHUANG Plum / STAR Zircon 40pcs 12*12MM AAA Клас STAR Shape кубичен цирконий направи си САМ бижута доставка Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 47.82
Брой продукти
В магазина


ОПИС
Количина : ќе добиете 40pcs Приближно на Големината :
12*12 MM Главната Боја :
како на сликата прикажани Конверзија :
1 инч=25.4 mm=2.54 см 1mm=0.1 cm=0.0393 инчен Материјал :
Кубен Циркони
Цирконот, исто така позната како Советски сојуз, тоа е еден вид на посебните својства на скапоцени камења. Нејзиниот висок индекс на рефракција, блиску до 2, дисперзија и силна безбоен или бледо сина сорти по обработка, силен оган феномени како дијаманти. Бидејќи тоа е сличен по изглед и дијамант, кој се смета како еден гем може да се спореди со дијаманти. Цирконот а доаѓа од арапскиот Жу Zhiyi и злато, и античка Индија има нарекува циркон "eclipse на камен". Ова покажува дека циркони во античкиот Арапски, персиски и Индиски се многу популарни. Камења врзан со циркони се наведени како на декември, тиркизна и lapis lazuli камен, симбол на победата, среќно, е гаранција за успех. Може да се користи за прстени, часовници, ѓердани и други накит инкрустирани и декорација, додадете бесконечна шарм на носителите;
Е вграден во рингот на циркони, може да се споредат со оние на дијамантски сјај, и цената е дијамант материјална корист многу. Поради силниот сјај циркони, висок дисперзија, и цврстина е поголем, често се користи за да се направи дијамант замена. Гем стана совршенство на извонредна личност. Цирконот прстен мода, погоден за модерни женски чиновнически работници да се носат, покажуваат жените уникатен шарм. Цирконот, исто така позната како Советски сојуз, тоа е еден вид на посебните својства на скапоцени камења. Нејзиниот висок индекс на рефракција, блиску до 2, дисперзија и силна безбоен или бледо сина сорти по обработка, силен оган феномени како дијаманти. Бидејќи тоа е сличен по изглед и дијамант, кој се смета како еден гем може да се спореди со дијаманти. Цирконот а доаѓа од арапскиот Жу Zhiyi и злато, и античка Индија има нарекува циркон "eclipse на камен". Ова покажува дека циркони во античкиот Арапски, персиски и Индиски се многу популарни. Камења врзан со циркони се наведени како на декември, тиркизна и lapis lazuli камен, симбол на победата, среќно, е гаранција за успех.

Подробности

Тип Елемент:
Мъниста
Глоба или мода:
Модни модели
Материал:
Полускъпоценни камъни
търговска марка:
кораба
Номер На Модела:
Слива/Звезда 12*12mm
Тегло На Продукта:
0.1
Форма На Продукта:
Звезда
is_customized:
Yes
Диаметъра На Продукта:
12*12MM
Външен Диаметър:
12*12MM

Те също купуват с този продукт