.

.

400pcs Kraft Price Hang Tags Собственоръчно Gift Tag Retro Packaging Labels Wedding Party Favor Cards For Jewelry / Boxes/Handicraft

400pcs Kraft Price Hang Tags Собственоръчно Gift Tag Retro Packaging Labels Wedding Party Favor Cards For Jewelry / Boxes/Handicraft

Оценки на купувача:

BGN 23.00 -4 %
BGN 24.00
Брой продукти
В магазина

Материјал : 300gsm хартија, картон Големина : 7x4.5cm
Боја : Кафена,бела 1 Lot=400pcs Ние сме мода накит картички/хартија подарок кутија/шопинг кеси/налепница етикетата и да било форма цена тагови е фабрика. Ние се направи од себе. па ние може да ви понуди конкурентна цена и флексибилен дизајн како ви се допаѓа. Ние прифаќаме прилагодено дизајн и се меша на големо,Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет на производи, со најдобри цени и најдобра услуга. Ако треба да се прилагодат, ве молиме контактирајте со нас.

Подробности

Цвят:
Бял, Кафяв
Тип Елемент:
Опаковане И Дисплей Бижута
Материал:
Хартия
Опаковка За Бижута И Тип На Дисплея:
Етикети, Ценови Етикети
Диаметъра На Продукта:
4.5cm
Дължина На Продукта:
7cm
Тегло На Продукта:
1g
Широчина На Елемента:
4.5cm
Характеристики На Продукта:
обичай лого
Височина На Продукта:
7cm
Номер На Модела:
7х4. 5

Те също купуват с този продукт